Minister edukacji uczestniczyła w uroczystościach z okazji 110. rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego. Związek jest w sporze z rządem, a na 14 października zaplanował manifestację przed kancelarią Premiera.

Reklama

Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała przed wejściem na uroczystości, że ZNP ma swoje urodziny i jako minister chce złożyć życzenia. Podkreśliła, że to bardzo ważne święto i każdy z zaproszonych ministrów edukacji powinien przyjść i tak zacnemu związkowi życzenia urodzinowe złożyć. Według niej, pozostawanie obu stron w sporze jest sprawą oczywistą, bo bardzo często minister nie zgadza się z postulatami związkowców.

PAP / Radek Pietruszka

Prezes ZNP Sławomir Broniarz podkreślił, że obecność ministra edukacji jest formą docenienia najstarszej i największej organizacji związkowej. Zaznaczył, że związek zawsze troszczył się o jakość edukacji, o kształcenie nauczycieli i dlatego obecność ministra edukacji narodowej jest rzeczą oczywistą. Dodał, że zgodnie z zapowiedziami, za dwa tygodnie odbędzie się manifestacja w Warszawie.

Reklama

Według prezesa, ZNP liczy 300 tysięcy członków: nauczycieli i pracowników oświaty. Dziś działacze związku otrzymali z rak minister edukacji odznaczenia państwowe i resortowe: Medal Złoty za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

PAP / Radek Pietruszka