Rzecznik głowy państwa, Marek Magierowski podczas konferencji prasowej przekonywał, że prezydent chce rozmawiać z zagranicznymi dziennikarzami o zmieniającej się Polsce. Szykujemy kilka wywiadów i wypowiedzi. W ostatnich tygodniach w zagranicznych mediach ukazało się wiele fałszywych czy zmanipulowanych informacji o Polsce i prezydent to śledzi - tłumaczy rzecznik.

Reklama

Na razie MSZ ostro skrytykował materiały w CNN. W programie "GPS" jego autor Fareed Zakaria wyraża obawy o przyszłość naszego kraju, cytując między innymi opinie prof. Andrzeja Zolla na temat zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego. Porównuje też wydarzenia w Warszawie do tych na Węgrzech pod rządami Viktora Orbana. Bardzo krytycznie o ostatnich zmianach w Polsce wypowiada się publicysta "Washington Post" Jackson Diehl na swoim blogu.

Ze zdziwieniem i zaskoczeniem przyjęliśmy tezy jakie zaprezentowane zostały w ostatnim programie "GPS" na antenie stacji CNN oraz w artykule autorstwa J. Diehla na łamach Washington Post. Prezentują one nieprawdziwy oraz jednostronny przekaz na temat sytuacji w Polsce, niemający pokrycia w faktach - napisał MSZ. Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie domagać się od obu redakcji możliwości przedstawienia w nich polskiego stanowiska wobec stawianych zarzutów.