- To na nich będzie spoczywał obowiązek wybierania nowych członków partii. Mamy w tej chwili trzy tysiące członków, żeby dostać się do Nowoczesnej potrzebne są rekomendacje trzech członków i zgoda zarządu. Nie chcemy, żeby wchodziły do nas osoby, które skakały między partiami, albo które są na bakier z prawem - mówił w czasie konferencji prasowej w Krakowie Ryszard Petru.

Reklama

Lider Nowoczesnej krytykował rządowy program 500 plus i zapowiadał, że jego partia złoży kilka poprawek. Chodzi między innymi o zapis, który mówi, że rodziny z miesięcznym dochodem na jednego członka przekraczającym 2,5 tysiąca złotych, nie powinny otrzymywać dodatkowych 500 złotych na dziecko.

Ryszard Petru zwracał uwagę, że Polska przez wprowadzenie programu 500 plus może wpaść w procedurę nadmiernego deficytu budżetowego. Zapowiadał również, że jego partia będzie głosować przeciwko temu projektowi.

Rządowy program zakłada wprowadzenie świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dziecko w wysokości 500 złotych miesięcznie. Mniej zamożnym rodzinom świadczenie będzie przyznawane już na pierwsze.