Premier Beata Szydło przedstawiła w środę w Sejmie raport o rządach koalicji PO-PSL. Według Szydło w tym czasie Polacy stracili ok. 340 mld zł.

To jest spektakl, nieudana odpowiedź na to, co zdarzyło się w sobotę na ulicach Warszawy, tak to czujemy i odbieramy. Widać taką próbę nerwowej reakcji ze strony PiS - prezesa Kaczyńskiego, premier Szydło, wszyscy są bardzo pobudzeni, szczególnie chcą coś udowodnić - ocenił na środowej konferencji prasowej lider PO Grzegorz Schetyna.

Jego zdaniem, spektakl jest "kiepski". Aktorzy nie radzą sobie z rolą i widać nieautentyczność całości - podkreślił szef Platformy. Przekonywał, że "prawdziwe emocje i cała prawda były w sobotę na ulicach Warszawy". Dzisiaj to, co słyszymy, co widzimy, jest nieprawdziwe. Liczby są nieprawdziwe, obrazy są nieprawdziwe, widzimy kiepski kabaret i kłamstwo - mówił Schetyna.

Podkreślił, że "prawda" na temat 8 lat rządów PO-PSL to 450 mld złotych środków uzyskanych z Unii Europejskiej. Jeżeli ktoś nie mówi o sukcesie, jeżeli ktoś nie jest w stanie powiedzieć choć trochę, choć jedno dobre słowo o tym, co zdarzyło się w ciągu 8 lat, to źle rozumie polski patriotyzm, źle rozumie polską rację stanu. Dzisiaj to widzieliśmy; dzisiaj widzieliśmy jeden wielki atak na polski rząd i na Polskę - ocenił lider PO.