"PiS-busy" są niebieskie; widnieją na nich biało-czerwone barwy polskiej flagi. Jest także logo Prawa i Sprawiedliwości (charakterystyczny orzeł w koronie), a także liczne hasła programowe partii, m.in. "Rodzina 500+", "Dostępność+", "Mieszkanie+", "300 dla ucznia", "Obniżenie wieku emerytalnego", "Drogi lokalne", "Wyższa stawka godzinowa", "Mała firma, mały ZUS", "Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie".

W tej samej stylistyce utrzymane są billboardy, które - jak poinformował w poniedziałek na Twitterze szef sztabu PiS Tomasz Poręba - zawisną w kraju w ramach nowej akcji. Po lewej stronie billboardu widnieją hasła programowe, po prawej - duży napis "Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie!". "Wiarygodność. Skuteczność. Dotrzymywanie słowa. To marka, znak firmowy @pisorgpl Od dziś ruszamy z kolejną akcją billboardową: Dotrzymujemy słowa w rządzie. Dotrzymamy w samorządzie!" - napisał na Twitterze Tomasz Poręba, udostępniając projekt billboardu.

O tym, że PiS przygotowało specjalne kampanijne "PiS-busy", poinformował w niedzielę szef Komitetu Wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski. Zaraz po konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości premier Mateusz Morawiecki udał się takim autobusem do Łowicza. Szef rządu od tej wizyty rozpoczął objazd po Polsce, w trakcie którego politycy partii będą promować program PiS na wybory samorządowe.