Ryszard Kalisz będzie obrońcą Stefana Niesiołowskiego - informuje gazeta.pl.

Reklama

- Prokuratura narusza prawa człowieka, konstytucję, prawo do obrony. To jest w ogóle skandaliczne - mówił Kalisz, komentując sprawę Stefana Niesiołowskiego. Były szef MSWiA zapowiedział, że będzie obrońcą polityka.

Ryszard Kalisz, adwokat, na anetnie TVN stwierdził, że prokuratura swoimi ostatnimi działaniami wobec polityka "naruszyła prawa człowieka, konstytucję, jego prawo do obrony".

- To jest metoda prokuratury pod kierunkiem pana prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, że ani osoba, o której się tak mówi, i o której został wypuszczony na oficjalnej stronie Prokuratury Generalnej oficjalny komunikat, ani jego obrońca, nie zostali formalnie powiadomieni - ocenił.

Dodał, że Niesiołowski "żyje w swojego rodzaju matni", ponieważ nie zna zarzutów ani wniosku o uchylenie mu immunitetu. - Tym samym prokuratura narusza prawa człowieka, konstytucję, prawo do obrony - powiedział mecenas.

Reklama

Według prokuratury Stefan Niesiołowski miał w latach 2013-2015 wielokrotnie przyjmować korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów: Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K.

Reklama

Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Do Sejmu trafił już wniosek o pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej, sam Niesiołowski zapowiedział, że jest gotowy zrzec się immunitetu.