Kidawa-Błońska poprowadziła w sobotę rano krótką lekcję dla licealistów ze Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Marii Curie-Skłodowskiej w londyńskiej dzielnicy Wimbledon. Mówiła o tym, czym jest konstytucja i jak bardzo przydatna jest w życiu codziennym jej znajomość. Zachęcała uczniów, by do niej sięgali, nawet jeśli mieszkają za granicą.

Reklama

Ten dokument powinien być przestrzegany przez nas wszystkich, niezależnie od tego jaką funkcję i jaką rolę społeczną się pełni, bo od tego zależy bezpieczeństwo nasze, naszej wolności i demokracji - powiedziała kandydatka na prezydenta.

Dodała, że od kiedy w Polsce zaczęły się spory o przestrzeganie konstytucji, zainteresowanie ustawą zasadniczą bardzo wzrosło. Ujawniła, że o ile wcześniej, przyjmując gości czy wycieczki w Sejmie bardzo rzadko zdarzało się, by ktoś prosił ją o egzemplarz konstytucji, teraz dzieje się tak za każdym razem.

Sobota jest drugim dniem wizyty Kidawy-Błońskiej w Wielkiej Brytanii. Po wizycie w polskiej szkole udała się ona do Cambridge, gdzie bierze udział w odbywającym się na tamtejszym uniwersytecie Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.