Zamieszanie wokół utraty funkcji przewodniczącej podkomisji ds. monitorowania wydatkowania środków unijnych przez obecną posłankę koła parlamentarnego Polski 2050 rozpoczęło się w czwartek. "Zjednoczona opozycja w praktyce: dziś na wniosek PO odwołano mnie z funkcji przewodniczącej podkomisji ds. monitorowania wydatkowania środków unijnych. Głosowanie w ostatniej chwili przełożono z (godz.) 11:45 na 11:15, nie miałam okazji podziękować za współpracę. Zazdrość czy zemsta?" - napisała Hennig-Kloska.

Reklama

Hołownia kontra Tomczyk

Sprawę skomentował wówczas na Twitterze lider Polski 2050 Szymon Hołownia. "Zazdrość, zemsta i... głupota. A wydawałoby się, że taki mechanizm stosują wyłącznie niemiłościwie nam jeszcze przez chwilę panujący. Paulino, nie przejmuj się, w Polsce 2050 dobrze wiemy co potrafisz" - napisał.

Reklama

W piątek do sprawy odniósł się szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk. "Minął ponad miesiąc. W Sejmie obowiązują ścisłe regulacje w tym zakresie. Np. w Sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej nie może zasiadać nikt, kto nie jest członkiem Klubu (nie koła). To po prostu sprawy techniczne a nie polityczne. Naprawdę byłem bardzo zdziwiony tą wypowiedzią" - napisał na Twitterze, odnosząc się do wypowiedzi jednego z użytkowników. Później odniósł się też do słów Hołowni.

Wypowiedź Tomczyka skomentowała też sama zainteresowana. "Gdy w poprzedniej kadencji Elżbieta Stępień przeszła z N do PO nie została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej komisji, tak samo Joanna Scheuring-Wielgus (była członkiem koła). Sejm nie zmienia funkcyjnych w czasie kadencji. To kłamstwo" - oceniła Hennig-Kloska.

Transfer do Polski 2050

Paulina Hennig-Kloska barwy partyjne zmieniła w połowie lutego, kiedy opuściła szeregi Nowoczesnej i wystąpiła z klubu Koalicji Obywatelskiej. Tłumacząc wówczas swoją decyzję, podkreślała, że uwierzyła w Szymona Hołownię, ponieważ - jak mówiła - "jest autentyczny i ma marzenia o lepszej Polsce", jakie sama miała, wchodząc do polityki w 2015 roku. - Wierzę, że przewróci scenę polityczną i jest szansą na przerwanie rządów złej władzy - dodała.

Hennig-Kloska była posłanką Nowoczesnej od 2015 roku. W obecnej kadencji należała wraz z całą Nowoczesną do klubu Koalicji Obywatelskiej. Obecnie należy do koła parlamentarnego Polska 2050.