Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Afera podsłuchowa w Sejmie. ZDJĘCIA

25 czerwca 2014, 21:25
Premier Donald Tusk przysłuchuje się debacie poselskiej po przedstawieniu przez niego informacji na temat podsłuchanych rozmów polityków PO, w tym ministrów jego rządu
Premier Donald Tusk przysłuchuje się debacie poselskiej po przedstawieniu przez niego informacji na temat podsłuchanych rozmów polityków PO, w tym ministrów jego rządu / PAP / Radek Pietruszka
Długie i burzliwe posiedzenie w Sejmie. Premier Donald Tusk składał wyjaśnienia przed posłami w sprawie afery podsłuchowej, która zatrzęsła jego rządem. Opozycja domaga się jego dymisji, dlatego szef rządu złożył wniosek o głosowanie nad wotum zaufania. Wobec podziału głosów w Sejmie wynik nietrudno przewidzieć...

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
afera podsłuchowa premier afera taśmowa podsłuch podsluchy wotum zaufania tusk sejm wotum Donald Tusk
Reklama

Komentarze (11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • wkurzony
  2014-06-27 15:38
  tusek lisek na wózek. Dosyć już tych afer. Dopóki będzie działać ta rozpasana banda idiotów - nie będę głosować. Zagłosuję na partię, która będzie miała w programie zmniejszenie liczby POsłów w sejmie oraz likwidację senatu jako niepotrzebny "gadżet" POlaków. Najwyższy czas zmienić to - POLAKÓW nie stać na utrzymywanie takiej bandy oszołomów, utracjuszy, aferzystów i obiboków. Wtedy POsłowie, którzy zostaną wybrani, będą się starali dbać o dobro POLSKI i POLAKÓW - wiedząc, że w następnej kadencji nie zostaną wybrani - i żadnych jedynek wygrywa człowiek z największym poparciem - tak byłoby sprawiedliwie. Kto to widział, żeby POLSKA taki mały kraj utrzymywała 460 w większości pasożytów, aferzystów i kombinatorów. Czy żadnej partii na tym nie zależy??? Może internauci skrzykną się i powołają tę inicjatywę - chętnie ją poprę !!!
  0
  zgłoś
 • jankiell
  2014-06-26 11:15
  ABW wacka ma i w głowie i w nogach,o boże nie ważne kto a Co te taśmy prezentują,bagno elit politycznych wszelkiej maści od 89 roku,
  to aborcyjna bezpieka wewnętrzna raczej swoich przełożonych łącznie z wszystkimi szefami partii do ciupy powinna sięgać,a nie szukać
  tego czego nie znajdzie,czego nie znajdzie ano źródła,opala się na Majorce i kpi sobie z was bałwany polityczne,lata całe i wasz bandycki
  i złodziejski układ się sypie i o to właśnie chodzi a nie o bezpieczeństwo polskim armia cały czas czuwa dupki warszawskie.
  0
  zgłoś
 • parasolka
  2014-06-26 10:29
  Przecież Tusk dobrze wie,że za głosowali tylko dlatego żeby mieć co do ryja włożyć ,ale prawda jest całkiem inna.Polską rządzi mafia.
  0
  zgłoś
 • Media Platformy Oszustów dalej chronią układ
  2014-06-26 09:45
  Domalewski: Nie, to nie układ. To najprawdziwsza mafia. Łże na każdym kroku, marnotrawi, kradnie publiczne pieniądze, liczą się tylko swoi

  To nie układ. To regularna postać mafii. Kto załatwiał na lewo interesy hazardowe? Kto najpierw udzielił wszelkich pełnomocnictw do prowadzenia nieoficjalnych rozmów o prywatyzacji służby zdrowia posłance Beacie, potem udawał, że nic o sprawie nie wie, a na końcu lobbował, by 100 tysięczna łapówka nie była przestępstwem? Ktoś odpowie - mamy suwerenne sądy. Owszem, czasem mamy, ale mamy też takich służalców władzy udekorowanych sędziowskim łańcuchem, jak niejaki Milewski, czy Tuleja, albo Chodkowski, który wymierzył surowe kary za okrzyki przeciwko łotrowi o nazwisku Bauman. Sędzia Chodkowski dostał lekcje od brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości, który identycznym incydentem na brytyjskiej uczelni w ogóle się nie zainteresował, ponieważ uznał, iż publiczność ma prawo do głośnego wyrażania swych poglądów. Szczególnie, to już ode mnie, wobec takich osobników, jak Bauman.

  A afera Amber – Gold z synalkiem premiera w jednej z głównych ról? Przecież udawanie, że nie miał z tym przestępstwem nic wspólnego, to kpina z rzeczywistości! Został wynajęty przez oszustów w niezwykle przejrzystej sytuacji. Jako ich rzecznik prasowy miał być parasolem ochronnym i przez długi czas nim był. Teraz, z taśm przedstawionych przez „Wprost” wynika jasno, że Donald Tusk dobrze wiedział co jest grane, ponieważ uprzedzał go o niebezpieczeństwie związanym z Amber - Gold sam szef NBP Marek Belka. A zdjęcia gdańskich pachołków z najwyższych wojewódzkich sfer, ciągnących na polecenie aferzysty jego samolot? Ciągnących z radością, dumą, z głupimi minami przysługującymi tylko rozkosznym idiotom? Przecież wszyscy oni są gdańskimi kumplami premiera. Żaden z nich nie byłby bez akceptacji Tuska wojewodą, marszałkiem, prezydentem miasta. To nie jest mafia?

  A inny polityczny incydent z posłem PO, delegowanym, by w komisji hazardowej zrobić z siebie kretyna, ale równocześnie zbagatelizować wszystkie dowody i ośmieszyć na długo sens istnienia komisji śledczych? Ten bohater nazywa się Mirosław Sekuła i w nagrodę za przywdzianie maski kompletnego idioty został namaszczony na stanowisko marszałka województwa śląskiego.

  A kto odpowie za rozwalenie do końca polskich firm budowlanych zatrudnionych przy budowie dróg i autostrad? Za miliardy wydane na jakiś złom zwany pendolinem? Czy główny przyboczny Tuska o nazwisku Nowak ma prawo wyrzucać w błoto nasze miliardy? Czy idzie tylko o brak kompetencji, a nie kolejną korupcję, to pewnie jeszcze się okaże. Firma pośrednicząca w kupnie ma mniej więcej tak samo dobrą opinie pod względem uczciwości, jak Nowak, który wciąż ma tyle wpływów, że wystarczają one, by wydawać polecenia ludziom kierującym spółkami kolejowymi. I musieli oni przyjąć do pracy dawnych asystentów Nowaka, płacąc im tysiące.

  O serii samobójstw ludzi, którzy mieli ogromna wiedzę o współczesnej Polsce, osobach nią rządzących nie wspomnę, ponieważ nigdzie nie było kamer. W każdym razie samobójcami w tej grupie społecznej Polska Donalda Tuska mogłaby obdzielić kilka innych państw. Jestem pewien, że i w tej sprawie pojawią się kiedyś jakieś taśmy. A może i zdjęcia. Cierpliwości.

  Mafia robi wszystko, by utrzymać się przy władzy. Każdy sposób jest właściwy, a kary chwilowo nie ma. Wszystkie przyczółki demokracji kontrolowane są przez Tuska, od niedawna – także NIK, której prezes właśnie sobie porozmawiał sekretnie z Kulczykiem.

  Boże, jaki ten PiS jest wstrętny. Doprowadzić do takiej moralnej degrengolady państwa nie mając ani jednego ministra w rządzie… Przez jakiś czas będą nam to jeszcze wmawiać. Ale już niedługo.
  0
  zgłoś
 • Politolog-psychiatra
  2014-06-26 08:56
  Kaczor Donald okazał się głupawym i psychopatycznym, ale skutecznym niemieckim agentem, po którym krytyka spływa jak po kaczce, a ze stołka wykopać mogą tylko Niemcy.
  0
  zgłoś
 • PO hitlerowsko - leninowscy pogrobowcy
  2014-06-26 05:55
  Co gorsza za patologia tego Tuska gorsza tylko u Hitlera była.
  0
  zgłoś
 • Tusk jak Lenin wiecznie żywy
  2014-06-26 05:52
  Małgośka musi go wysyłać na rozbój w Warszawie bo nie miałaby co do gara włożyć. A ośmiorniczek Małgośka ugotować nie umie bo i skąd.
  0
  zgłoś
 • lemingi sie ciesza
  2014-06-26 04:27
  CO JESZCZE MUSI SIE WYDARZYC W POLSCE, ZEBY POSLOM POOTWIERALY SIE SUMIENIA???
  KTO NA TYCH LUDZI GLOSOWAL W WYBORACH??? CI CO GLOSOWALI WSZYSCY MAJA NA SUMIENIU POLSKE!!!
  NIE MA TAKIEGO DRUGIEGO PANSTWA NA SWIECIE.
  0
  zgłoś
 • pol anka
  2014-06-25 22:46
  Tusk jest bardzo sprawnym premierem, jest również inteligentnym mówcą. Stara maksyma głosi zespół tak gra jak mu przeciwnik pozwala. Czy opozycja i rządowa są zainteresowane rozwikłaniem afery? Niestety NIE. Nie jest to w interesie rządu, którego cel Tusk sprecyzował w pierwszych godzinach skandalu, upublicznić wszystkie nagrania, złapać sprawców. Upublicznić jak najszybciej i pozwolić aby ognisko hańby i wstydu się wypalało. Wewnętrzna opinia publiczna jest bardzo łatwa do manipulacji, wystarczy powtarzać ruskie, oszołomy z pisu, atak na polską rację stanu, a w drugą stronę nieaktualne problemy, niewielkie znaczenie międzynarodowe, zwykła polityczna kuchnia. W Sejmie nie ma woli skrócenia kadencji, za premierem stoi PO i PSL a jak tych głosów zabraknie znajdą się posłowie, którzy za cenę pomylenia przycisków nie zrezygnują z KASY. I MAFIA rządzi dalej, dlaczego tak ostro, a dlatego że to już jest mafia polityczno-gospodarcza, to ONI rozdają co smaczniejsze kąski, to ONI mają już takie możliwości prawne, propagandowe by móc w krótkim czasie opinię publiczną oczarować i zastraszyć. A jednak MAFIA spowodowała pęknięcie, które może zmienić styl prowadzenia dialogu politycznego. W dyskusji zabrakło gestu dobrego władcy, pozostali winni afery Sienkiewicz, szef ABW i BOR-u. Błąd ten obudzi demony. Jeśli ktoś zechce powołać się na ten argument może być mało śmiesznie ... Zapamiętajmy 237 ZA, tak wygląda polska historia rozbiorów, "kto jest "za" niech przyciśnie przycisk i podniesie rękę"
  1
  zgłoś
 • 1111
  2014-06-25 22:07
  daleko ci tuskaszenko do Ragana - mężem stanu to ty łachudro nie jesteś. Czy nie szkoda ci imienia--- sprzedawczyku Polski. Do Brelina tam twoa rodzina..
  0
  zgłoś
 • gg
  2014-06-25 22:05
  tuske zdrajco czas ciebie osądzi... gg
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama