Informację tę podał kilka dni temu portal Wikileaks, opierając się na stenogramach przesłuchań więźniów przetrzymywanych w Guantanamo – a w szczególności na tym, co powiedział Chalid Szejk Mohammed, autor pomysłu ataków na WTC i Pentagon 11 września 2001 roku.

Reklama

Gdy kilka dni temu obszerny materiał na ten temat publikował brytyjski dziennik "The Daily Telegraph", informację uznawano powszechnie za na poły fantastyczną. Jednak po tym, jak w Pakistanie zginął lider Al-Kaidy eksperci i szefowie służb bezpieczeństwa formułują już swoje opinie znacznie ostrożniej.

To nie jedyny z demonicznych planów Al-Kaidy. Jak wynika z ujawnionych przez Wikileaks depesz, terroryści przymierzają się też do ataków bronią biologiczną i chemiczną na Wielką Brytanię, a także – do rozpylenia cyjanku w jednym z budynków administracji publicznej na terytorium USA.

Ani Londyn, ani Waszyngton nie skomentowały tych informacji. Rzecznik Białego Domu ograniczył się do lakonicznego sformułowania o "niefortunnej publikacji materiałów dotyczących Guantanamo".