Reklama

Jean-Hugues Anglade jechał pociągiem Thalys wraz ze swoją partnerką i dwójką dzieci. Byli w ostatnim wagonie składu. Gdy z przedostatniego wagonu dobiegł do nich odgłos strzałów, aktor zobaczył członków obsługi, którzy biegli w stronę lokomotywy znajdującej się z tyłu pociągu.

Specjalnym kluczem otworzyli drzwi do pomieszczenia w lokomotywie zarezerwowanego dla personelu i zamknęli się od środka. Pasażerowie, a wśród nich Anglade i jego rodzina, znaleźli się w potrzasku między zbliżającym się terrorystą a zamkniętymi drzwiami.

Waliliśmy w drzwi, krzyczeliśmy, by pracownicy obsługi wpuścili nas, chcieliśmy, by zareagowali, ale bez skutku - powiedział z żalem Anglade w rozmowie z tygodnikiem "Paris-Match".

Aktor dodał, że to poczucie porzucenia i samotności było nie do zniesienia. Ulga nastąpiła dopiero wtedy, gdy podszedł do nich Amerykanin Anthony Sadler i powiedział, że napastnik został unieszkodliwiony.

Reklama

Anglade powiedział, że pasażerowie znaleźli się w niewłaściwym miejscu, ale z właściwymi ludźmi i podziękował amerykańskim wojskowym za ich bohaterską odwagę.