Wizyty u niezaszczepionych mieszkańców zapowiedziała szefowa wydziału do spraw służby zdrowia Letizia Moratti.

Reklama

Będziemy chodzić od domu do domu - ogłosiła we wtorek. Jesteśmy regionem, który ma najniższy w kraju wskaźnik niezaszczepionych osób w wieku powyżej 60 lat; to 14 procent - wyjaśniła Moratti.

Akcję przygotował sztab kryzysowy we współpracy z lokalnymi władzami. Chcemy dowiedzieć się, dlaczego są jeszcze osoby niezaszczepione i wyjaśnić znaczenie szczepień - podkreśliła przedstawicielka zarządu regionu dodając, że liczy też na pomoc ze strony miejscowych lekarzy.

Pierwsza faza tego eksperymentu rozpocznie się w ten weekend w miejscowościach w rejonie Pawii i Mantui, gdzie odsetek niezaszczepionych jest wyższy od średniej.

Coraz mniej chorych na Covid-19

We Włoszech pustoszeją oddziały intensywnej terapii dla chorych na Covid-19; obecnie zajętych jest tam 2 procent łóżek - poinformowała krajowa agencja ds. regionalnych oddziałów służby zdrowia. W marcu zajętych tam było ponad 40 procent miejsc.

Reklama

Obecnie na intensywnej terapii jest 187 najciężej chorych na Covid-19. Na pozostałych oddziałach przebywa około 1270 zakażonych koronawirusem. Liczba hospitalizowanych stale spada.

Wtorkowy bilans epidemii, podany przez resort zdrowia Włoch, to 24 zgony i 907 następnych przypadków zakażeń, wykrytych w 192 tys. testów.

Łączna liczba zmarłych wzrosła do 127 704.