Dziennik Gazeta Prawana logo

Pierwsze przypadki zakażenia Omikronem na Litwie

15 grudnia 2021, 15:17
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wariant Omikron
<p>Wariant Omikron</p>/shutterstock
"Na Litwie wykryto pierwsze dwa przypadki zakażenia nowym wariantem koronawirusa Omikron" - poinformowała w środę wiceminister zdrowia tego kraju Auszra Bilotiene-Motiejuniene.

 powiedziała podczas konferencji prasowej wiceminister wskazując, że "obydwa wydają się pochodzić z tego samego źródła", ale nie podała z jakiego. Litewski resort zdrowia nie ma wątpliwości, że w najbliższej czasie w kraju zostanie wykrytych więcej przypadków tego wariantu. Eksperci są również zgodni, że Omikron wkrótce wyprze rozpowszechnioną obecnie odmianę Delta.

Rząd szykuje nowe, antywirusowe zalecenia

Resort zdrowia zapowiada, że wkrótce zostaną przedstawione szczegółowe zalecania w związku z rozpowszechnianiem się Omikrona.

W ciągu minionej doby na Litwie wykryto 2123 przypadków zakażenia koronawirusem. Na Covid-19 zmarło 12 osób. Liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni w skali kraju wynosi 833,6.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj