Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież oświadczył: Ofiar jest coraz więcej, tak, jak osób, które uciekają, zwłaszcza matek i dzieci.

Reklama

Apel o korytarze humanitarne

W tym umęczonym kraju z godziny na godzinę dramatycznie rośnie potrzeba pomocy humanitarnej. Kieruję mój żarliwy apel, by naprawdę zapewniono korytarze humanitarne i by zagwarantowany i ułatwiony był dostęp do pomocy w oblężonych strefach, by zaoferować ratunek naszym braciom i siostrom, nękanym przez bomby i strach - zaznaczył Franciszek.

Następnie dodał: Dziękuję wszystkim tym, którzy przyjmują uchodźców.

Przede wszystkim błagam o to, by zakończyły się zbrojne ataki i przeważyły negocjacje, a także zdrowy rozsądek i by znów respektowano prawo międzynarodowe - apelował papież.

Franciszek podziękował dziennikarzom obecnym na Ukrainie, którzy - jak stwierdził - "by zapewnić informacje wystawiają na ryzyko swoje własne życie". Dziękuję wam bracia i siostry za tę waszą służbę, która pozwala nam być blisko dramatu tej ludności i ocenić okrucieństwo wojny - dodał wśród braw.

Razem z wiernymi, wśród których wielu trzymało ukraińskie flagi, papież modlił się za Ukrainę. Po wspólnym odmówieniu modlitwy ogłosił: "Stolica Apostolska jest gotowa uczynić wszystko, oddać się na służbę dla pokoju".

Papieski jałmużnik Konrad Krajewski pojechał na Ukrainę

Reklama

Poinformował, że na Ukrainę pojechało w tych dniach dwóch kardynałów, by "służyć i pomagać ludziom". To papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski oraz kardynał Michael Czerny z dykasterii integralnego rozwoju człowieka.

"Ich obecność - wyjaśnił - jest obecnością nie tylko papieża, ale całego ludu chrześcijańskiego, który chce się zbliżyć, by powiedzieć: wojna jest szaleństwem, proszę zatrzymajcie się, zobaczcie to okrucieństwo".

ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO>>>