Reklama
Warszawa
Reklama

Eksplozja samochodu-pułapki w Kabulu. Są zabici, ponad 100 rannych. ZDJĘCIA

23 sierpnia 2015, 10:35
Jeden z nich zginął na miejscu, dwóch zmarło później na skutek odniesionych ran. Większość ofiar śmiertelnych to afgańscy cywile. Wśród rannych są dzieci. Samochód pułapka - toyota sedan - eksplodował niedaleko szpitala, w centrum Kabulu, gdzie mają swoje siedziby ambasady. Korespondent telewizji Al Jazeera w afgańskiej stolicy twierdzi, że celem ataku był samochodów przewożący zagranicznych pracowników kontraktowych. Wybuch zniszczył kilkadziesiąt aut. Na razie nikt nie przyznał się do ataku, talibowie twierdzą, że nie są jego sprawcami. Zamach potępiła amerykańska ambasada w Kabulu. W mieście są zaostrzone środki bezpieczeństwa po serii wybuchów, w których w tym miesiącu zginęło ponad 50 osób, a kilkaset zostało rannych.
Jeden z nich zginął na miejscu, dwóch zmarło później na skutek odniesionych ran. Większość ofiar śmiertelnych to afgańscy cywile. Wśród rannych są dzieci. Samochód pułapka - toyota sedan - eksplodował niedaleko szpitala, w centrum Kabulu, gdzie mają swoje siedziby ambasady. Korespondent telewizji Al Jazeera w afgańskiej stolicy twierdzi, że celem ataku był samochodów przewożący zagranicznych pracowników kontraktowych. Wybuch zniszczył kilkadziesiąt aut. Na razie nikt nie przyznał się do ataku, talibowie twierdzą, że nie są jego sprawcami. Zamach potępiła amerykańska ambasada w Kabulu. W mieście są zaostrzone środki bezpieczeństwa po serii wybuchów, w których w tym miesiącu zginęło ponad 50 osób, a kilkaset zostało rannych. / PAP/EPA / JAWAD JALALI
Do ponad 100 wzrosła liczba rannych w samobójczym zamachu w stolicy Afganistanu, Kabulu. Wśród 12 ofiar śmiertelnych jest trzech Amerykanów, pracowników kontraktowych NATO.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(2)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • tutejszy
  2015-08-23 12:01:12
  Amiała być demokracja w wykonaniu janków i ich popleczników.Nie z nami te numery
  0
 • oszukiwany od 1000 lat Polak
  2015-08-23 13:11:48
  Póki USA, Rosja, Angole, Szwedzi, Francuzi /wstawić pozostałych/ a i my, będziemy handlować bronią palną, szkolić ludzi do zabijania - tak długo psychopaci /są to przeważnie mordercy za biurek, albo dzielni dżihadyści, patrioci, sprawiedliwi, wierni i kapłani, wysyłający kobiety i dzieci do samobójczych ataków, aby oni mogli na tym zarabiać no i dalej żyć kosztem słabszych.
  Mordy te opierają się na psychopatycznych osobnikach płci obojga, wykształconych przez patologiczną kastę kapłańską wszystkich religii świata. A przy kapłanach, politykierzy i świta nadskakujących okradzionych, liczących na ochłapy od świętych i zbrodniczych patriotów . płci obojga, tego świata. Kiedyś nazywali się szlachtą i arystokracją, teraz aktywem partyjnym, finansjerą. Ekipy komunistyczne z ZSRR sk..wiły się tak, jak nasze z KC PZPR. No i już Polska jest przygotowywana do walki z Moskwą. Dzieje się to na naszych oczach, a Duduś, PiS, PO, SLD już tańczą w chocholim tańcu śmierci narodu polskiego i kraju. Walczyć będziemy o Ukrainę w jej kapitalistycznym kształcie. Choć naród ukraiński nie rwie się do wojny. Ma w nosie miliardy z Unii. Ale chcą tych miliardów będący u władzy i ustosunkowani - bo im sporo skapnie. 85 % będzie mieć tak jak w Polsce ma też 85 %. Polecam artykuł z GW, o temat możliwości znalezienie pracy, przez 85 %, wykiwanych na przemianach.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej