Na początku konwencji na scenie wystąpiła Natalia Niemen, która na wstępie zapowiedziała, że należy wspierać tradycyjne wartości, jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Piosenkarka wykonała dwutwory - "Niebo" i "Dziwny jest ten świat".

Reklama

- Staraliśmy się też o występ Krzysztofa Cugowskiego, ale nie doszliśmy do porozumienia - twierdzi informator „Newsweeka”.

Na konwencji Dudy pojawił się za to aktor Jerzy Zelnik i satyryk, Janusz Rewiński.

Reklama

- Witaj Polsko - przywitał tłum Zelnik, a goście konwencji odpowiedzieli mu skandując hasło: "Tu jest Polska".

- Mamy młodego, dynamicznego, świetnie przygotowanego kandydata - mówił aktor. Dodał, że Andrzej Duda miłuje ojczyznę, cytował Jana Pawła II i chwalił kandydata PiS.

Zelnik przedstawił życiorys Dudy, cytując obszerne fragmenty - jak to powiedział - z gazetki, którą otrzymał.

Po Zelniku przemawiał świetnie przygotowany Lucjan Nadbereżny, 29-letni prezydent Stalowej Woli.

Po nim na scenę wszedł Andrzej Rewiński: - Szczęść Boże - witał publikę Rewiński, kierując swoje słowa do Polonii. - To jest Nadberezyniec, to jest człowiek, to jest gigant - mówił Rewiński.

Żartował z konwencji Bronisława Komorowskiego, sugerując że to była impreza WSI, docinał zarówno kandydatowi PO, jak i ministrowi rolnictwa oraz premier Ewie Kopacz.

- Andrzej Duda na prezydenta, inni kandydaci na piwo - mówił Rewiński.

Prezes w cieniu

O tym, że Duda będzie ubiegał się o najwyższy urząd w państwie, Jarosław Kaczyński poinformował w Krakowie 11 listopada ubiegłego roku. Od tamtej pory kandydat PiS odwiedził już prawie 50 powiatów. Zapowiada, że będzie to robił nadal i odwiedzi wszystkie zakątki Polski.

Szefowa sztabu Andrzeja Dudy, Beata Szydło zapewnia, że dzisiejsza konwencja będzie zupełnie wyjątkowa - nowoczesna, energetyczna i w nowym stylu. Kandydat PiS ma przedstawić swoją wizję prezydentury, a także odnieść się do najważniejszych spraw dla Polski.

Przed konwencją prezes Jarosław Kaczyński wystosował do działaczy PiS list wzywający do szczególnej mobilizacji przed wyborami. Jako najważniejsze zadania wskazał: czystość szeregów, zdolność do kontrolowania przebiegu głosowania poprzez wyszkolenie korpusu wolontariuszy oraz pełne zaangażowanie w kampanię. Podkreślił, że PiS ma znakomitego kandydata.

Nikt z jego konkurentów, przy całym szacunku, nie ma choćby zbliżonych cech - napisał prezes PiS o Andrzeju Dudzie.

Media