We wtorek mężczyzna był przesłuchiwany w prokuraturze. Po przesłuchaniu śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o aresztowanie podejrzanego. Na rozpoznanie prokuratorskiego wniosku o aresztowanie podejrzanego sąd ma 24 godziny.

Reklama

Termin posiedzenia w tej sprawie został wyznaczony na godz. 9 w środę - poinformowano PAP w sądzie.

Zastępca prokuratora rejonowego w Bytomiu Karina Kamińska-Synowiec potwierdziła PAP, że Rafałowi K. przedstawiono zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku zdrowia syna, za co grozi do 10 lat więzienia oraz znęcania się nad dzieckiem. To drugie przestępstwo zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Konstrukcja zarzutów wskazuje, że dziecko padło ofiarą agresji ojca nie tylko ten jeden raz. Takie są ustalenia postępowania na obecną chwilę - powiedziała prok. Kamińska-Synowiec. Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień podejrzanego, tłumacząc to dobrem postępowania. Prokuratorzy chcą ustalić czy w całej sprawie nie zawiniła także matka chłopca. Kobieta na razie zeznawała przed policją w charakterze świadka.

Jak powiedział PAP we wtorek rzecznik bytomskiej policji aspirant sztabowy Adam Jakubiak, do pobicia doszło w jednym z mieszkań w dzielnicy Rozbark. Według dotychczasowych ustaleń 24-latek wrócił wieczorem do domu, był czymś rozzłoszczony. Gdy jego partnerka, a zarazem matka dziecka, była w innym pokoju, uderzył synka - powiedział policjant.

Reklama

Następnego dnia płaczące dziecko matka zabrała do lekarza. Stamtąd trafiło ono do szpitala w Bytomiu, a następnie przewieziono je do szpitala pediatrycznego w Chorzowie, gdzie przeszło operację. Lekarze stwierdzili u chłopczyka obrażenia wewnętrzne bezpośrednio zagrażające życiu.