Wczoraj Kapler wygrał proces ze swoim byłym pracodawcą. Stawką było ponad pół miliona złotych, które Kapler miał otrzymać za oddanie Stadionu Narodowego do użytku i sprawne przeprowadzenie na nim meczów podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy.

NCS ma odłożone środki na ewentualna wypłatę dla Rafała Kaplera. Pochodzą z oszczędności na funduszu płac. O 10% ścięto pracownikom zarobki - napisał na Twiterze rzecznik NCS.

Mariusz Gierszewski tłumaczył, że od nowego roku podpisywano nowe, niższe umowy z pracownikami, bo stare kończyły sie w grudniu. - Mamy oszczędności. Ewentualnie pójdą na zapłatę R.K. - dodał na Twitterze rzecznik NCS. 

Rafał Kapler informacje pochodzące od rzecznika NCS skomentował dosadnie na Twitterze.

Wciąż nie wiadomo, czy NCS odwoła się od niekorzystnego dla siebie wyroku. - Czekamy na uzasadnienie i po jego otrzymaniu podejmiemy decyzję - zapowiedział Gierszewski.

Rafał Kapler został odwołany z Narodowego Centrum Sportu po tym jak okazało się, że obiekt nie jest gotowy na rozegranie planowanego meczu o Superpuchar Polski. Kapler formalnie sam podał się do dymisji, ale zgodnie z kontraktem, zażądał premii w wysokości ponad pół miliona złotych. Ponieważ minister sportu Joanna Mucha wypłatę wstrzymała, były szef NCS skierował sprawę do sądu.