Autobusem podróżowało 50 osób. Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok na łuku drogi w miejscowości Konstantynowo - w powiecie aleksandrowskim w gminie Waganiec. Droga nr 91 łącząca Gdańsk z Łodzią jest zablokowana. Policja organizuje objazdy. Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej. Autobus jest w rowie. Nie znam przyczyn, które spowodowały, że zjechał do rowu. Szesnaście osób jest rannych, dwie nie żyją - powiedział PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak.

Reklama

Autobus przewoził do Gdańska osoby z koła seniorów spod Płocka. Dwie ofiary śmiertelne to 65-letnie kobiety, wśród 16 rannych są także osoby w stanie ciężkim. Te w najgorszym stanie zostały już odtransportowane do szpitali m.in. w Bydgoszczy - poinformowała z kolei PAP rzecznika policjii w Aleksandrowie Kujawskim Marta Błachowicz.

Jak dodała, na miejscu są cały czas 3 śmigłowce LPR. Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok na łuku drogi w miejscowości Konstantynowo - w powiecie aleksandrowskim w gminie Waganiec. Droga nr 91 łącząca Gdańsk z Łodzią jest zablokowana