Inne
Reklama

Policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, myjącego szyby samochodów przy Rondzie Matecznego w Krakowie. To on w niedzielę zaatakował nożem jednego z kierowców. Zdjęcie pochodzi z kamer monitoringu sklepu spożywczego, w którym poszukiwany nożownik pojawił się trzy godziny przed atakiem.

Dramat 31-letniego kierowcy zaczął się w niedzielę około godziny 15. Do stojącego na czerwonym świetle samochodu podszedł mężczyzna i bez pytania o zgodę, zaczął myć szybę auta. Nie zareagował na uwagę, żeby tego nie robił. Wtedy kierowca wysiadł z samochodu i podszedł do myjącego szybę, a ten wyciągnął nóż i ugodził go dwukrotnie w brzuch. Ofiara ataku w stanie ciężkim trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację.

W dniu napadu nożownik ubrany był w czarny bezrękawnik, spodnie khaki i bluzę. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu personaliów napastnika, proszone są o kontakt osobisty z komendą miejską policji w Krakowie ul. Siemiradzkiego 24 , lub telefoniczny (12) 61 52 650, Oficer dyżurny (12) 61 52 908 lub 997.