Wyrok przez sąd odwoławczy został utrzymany w mocy - powiedział w środę PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Jan Klocek.

Reklama

Sprawa dotyczy nauczyciela informatyki i wychowawcy jednej z kieleckich szkół podstawowych, którego wiosną ubiegłego roku zatrzymała policja. Usłyszał on zarzuty związane z przestępstwem przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Prokuratura wyjaśniała wówczas, że w sprawie nie było pokrzywdzonych i nie miała ona związku z pracą podejrzanego.

Przemysław K. trafił do aresztu i został zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych.

W grudniu 2019 roku w Sądzie Rejonowym w Kielcach zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie. Przemysław K. został skazany na 2,5 roku więzienia. Sąd orzekł także wobec oskarżonego zakaz zajmowania wszelkich stanowisk i wykonywania wszelkich zawodów albo działalności związanej z wychowaniem, edukacją i leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi przez 10 lat.

Reklama

Z tym wyrokiem nie zgodziła się obrona, dlatego sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Kielcach. Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Obrona wniosła o zmianę wyroku i złagodzenie kary, natomiast prokurator o jej nieuwzględnienie i utrzymanie w mocy decyzji I instancji.

W środę sąd utrzymał decyzję w mocy. Na czas postępowania Przemysław K. został zawieszony w wykonywaniu obowiązków służbowych. W związku z wyrokiem skazującym, straci stanowisko.

Wyrok jest prawomocny.