Uroczystą mszę w Krakowie na Wawelu odprawiono 18 czerwca w intencji pary prezydenckiej, Marii i Lecha Kaczyńskich. W kościele obecni byli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, szef MON Mariusz Błaszczak, minister kultury Piotr Gliński, szef MSZ Jacek Czaputowicz oraz była premier Beata Szydło.

Reklama

Abp Marek Jędraszewski w trakcie kazania mówił o "bożku seksu". - Dzisiaj próbuje się odebrać nam polskość poprzez nową ateistyczną ideologię, która odrzuca Boga, ojczyznę, naród i godność osoby ludzkiej, opartej na wierze w Boga Ojca i która wszystko pragnie budować na bożku seksie. Temu bożkowi mają oddawać hołd już 4-letnie dzieci, odpowiednio instruowane w przedszkolach i uczone tam masturbacji i samozadowolenia cielesnego - powiedział duchowny cytowany przez rmf24.pl.

Nawiązał też do czasów starożytnych, kiedy składano dzieci w ofierze bogom. - Niegdyś w starożytności przeprowadzano dzieci przez ogień. Pod tym eufemistycznym stwierdzeniem kryło się potępiane przez proroków Starego Testamentu składanie dzieci w ofierze bożkowi Molochowi. Dzisiaj usiłuje się przeprowadzać dzieci przez seks i zabijać w nich niewinność dziecięcego wieku - stwierdził.

Reklama

- Przez nietolerancję, agresywne ataki, prowokacje ze strony zwolenników ideologii gender i LGBT próbuje się nam odebrać naszą polską, od 1050 lat chrześcijańską ziemię - dodał.