Reklama

W sobotę na południowym wschodzie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. Prognozowana wysokość opadów w pasie od Warmii po Opolszczyznę do 15 mm. Pod wieczór w Sudetach deszcz ze śniegiem przechodzący w śnieg. Na wschodzie w godzinach porannych miejscami zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 13 st. C, 14 st. C na północnym zachodzie, około 18 st. C w centrum, do 20 st. C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i południowym zachodzie porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Na szczytach Sudetów wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, zwłaszcza na południu, w centrum i na wschodzie kraju. Na południu opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południowym wschodzie lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna od 3 st. C na zachodzie i na wschodnim Pomorzu, około 7 st. C w centrum do 11 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i gdzieniegdzie na południu porywisty, z kierunków zachodnich, początkowo na wschodzie południowy. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h i tam możliwe zawieje śnieżne.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu, wschodzie i w centrum okresami opady deszczu. Słabe przelotne opady deszczu również na krańcach północno-zachodnich. Na szczytach Tatr i Sudetów opady śniegu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Początkowo na Lubelszczyźnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 10 st. C do 13 st. C, w rejonach podgórskich Karpat od 7 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. W Sudetach i w Tatrach porywy wiatru do 55 km/h, możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.