W jednym z hoteli w Jastrzębiej Górze kontrole wykazały obecność 300 gości. Właściciel tłumaczył, że osoby te przygotowują się do turnieju szachowego. Na miejscu rzeczywiście były szachy, które pokazano policjantom, i - jak potwierdza policja - turniej miał miejsce. Odbywają się tam półfinały mistrzostw Polski juniorów. Według rządowego rozporządzenia hotele i inne obiekty noclegowe do 17 stycznia mogą świadczyć usługi tylko w ściśle określonych przypadkach, takim jest przeprowadzanie zawodów sportowych.

Reklama

Aleksandra Lange, zastępczyni Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pucku, podkreśla w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że istnieje możliwość przeprowadzenia zawodów na 300 osób i ulokowanie ich w hotelu.

Oczywiście przy zachowaniu warunków bezpieczeństwa, a także przy spełnieniu kryteriów określonych w rozporządzeniu o "ograniczeniach, nakazach i zakazach", to znaczy, że w takich zawodach biorą tylko udział zawodnicy, trenerzy i sztab szkoleniowy - mówi "Wyborczej" Lange.

Zaznacza, że hotel, w którym odbywają się zawody, jest wystarczająco duży, żeby zapewnić odpowiednie warunki, umożliwiające przestrzeganie obowiązkowych przepisów i reżimu sanitarnego dla 300 gości.

300 gości w hotelu

Jak powiedziała PAP we wtorek podkomisarz Monika Bradtke z Komendy Powiatowej Policji w Pucku, do zdarzenia doszło w ostatni piątek po zgłoszeniu ws. łamania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w hotelu na terenie gminy Władysławowo.

Reklama

Do hotelu pojechali funkcjonariusze z pracownikami Sanepidu. W środku zastali 300 gości. Właściciel tłumaczył, że odbywa się tam turniej szachowy i rzeczywiście funkcjonariusze na miejscu zastali osoby grające w szachy - tłumaczyła w rozmowie z PAP podkomisarz Bradtke.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku przeprowadzają wzmożone kontrole w turystycznych miejscowościach powiatu, sprawdzając czy hotele i pensjonaty stosują się do wytycznych ograniczających ich funkcjonowanie.