W południe - według prognozy IMGW - będzie wiał silny wiatr, który na Wybrzeżu i w Karpatach w porywach osiągnie do 75 km/h, zaś w Sudetach prędkość wiatru może wynieść nawet 100 km/h. Lokalnie na Pomorzu Zachodnim może spaść do 10 milimetrów deszczu. Nieco więcej w Bieszczadach - do 11 milimetrów. Temperatura na wschodzie sięgnie 4 st. C, zaś na południowym zachodzie do 12 stopni - dodała synoptyk.

Reklama

IMGW prognozuje, że po południu temperatura będzie się wahać od 4 st. C na wschodzie do 12 stopni na południowym zachodzie.

Prognoza na wieczór i noc

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Wieczorem w sylwestra będzie pochmurnie. Przejaśnienia możliwe w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Podkarpaciu" - przekazała synoptyk IMGW. Dodała, że temperatura podobna w stosunku do tego, jak kształtowała się w ciągu dnia. W noc sylwestrową prognozujemy przejaśnienia na południu kraju. Opady deszczu, które pojawią się po północy nie powinny być silne. Temperatura na przeważającym obszarze nie przekroczy 10 stopni Celsjusza - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Reklama

Synoptyk dodała, że ze względu na roztopy poziom wody w rzekach może się nieco podwyższyć. Na sylwestra IMGW wydało ostrzeżenia o roztopach, które obejmą obszary podgórskie, Górnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia, kotlin: Jeleniogórskiej i Kłodzkiej.