Cieszę się, że w tak wyjątkowym dniu jeden z najważniejszych polskich dzienników udostępnił swoje łamy najmłodszym, żebyśmy mogli wysłuchać Waszego głosu. Zapewniam Was, że Wasze sprawy, problemy i potrzeby są dla nas, dorosłych, bardzo ważne i że myślimy o Was nie tylko w dniu Waszego święta.
Szczególnie ciepło chcę pozdrowić przebywające w naszym kraju dzieci z Ukrainy. Wiem, że jesteście bardzo dzielne. Mam nadzieję, że czas Waszego pobytu w Polsce będzie dla Was dobrym czasem, że nawiążecie nowe przyjaźnie i że będziecie czuły się tutaj jak u siebie. Dziękuję wszystkim polskim dzieciom za sympatię i pomoc, jaką okazują swoim ukraińskim rówieśnikom. To bardzo ważne, żebyśmy umieli dzielić się z innymi sercem i życzliwością.
Z okazji dzisiejszego święta życzę wszystkim dzieciom, aby mogły bawić się, uczyć i dorastać w poczuciu bezpieczeństwa, otoczone miłością i troską. Niech uśmiech gości jak najczęściej na Waszych twarzach. Niech spełniają się Wasze marzenia. Niech Wasz głos będzie głosem nadziei słyszanym i słuchanym przez wszystkich ludzi dobrej woli.
Reklama
Wszystkim Wam życzę wspaniałego Dnia Dziecka i samych pogodnych dni przez cały rok!