W poniedziałek na krańcach zachodnich może wystąpić ryzyko lokalnych burz, które mogą być dość intensywne. Wysokość opadów może sięgnąć 20-25 mm, natomiast będą one dosyć rozproszone - wskazał synoptyk IMGW. Jak zaznaczył, na pozostałym obszarze kraju będzie upalnie i bardzo gorąco z wyjątkiem Podkarpacia, gdzie będzie bez upałów.

Reklama

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 27 stopni Celsjusza w Zakopanem, miejscami na Wybrzeżu 28 st. C, natomiast - jak prognozuje IMGW - w większości miejscowości nadbałtyckich temperatura powinna wynieść 30 stopni.

"Po upalnym dniu - noc tropikalna"

Wieczorem, zwłaszcza na zachodzie Polski, będzie nadal bardzo gorąco. Temperatura będzie oscylowała blisko 30 stopni Celsjusza. Niewykluczone, że miejscami pojawią się przelotne opady deszczu. Na wschodzie temperatura będzie nieco niższa i sięgnie ok. 25 stopni - prognozuje Mateusz Barczyk.

IMGW prognozuje, że w nocy z zachodu wkroczy front opadowo-burzowy, który przyniesie burze z intensywnym deszczem. Możliwy grad. Temperatura minimalna w nocy wysoka: około 18-20 stopni Celsjusza, najcieplej w Wielkopolsce 20-21 st. C" - wskazał synoptyk IMGW. Po upalnym dniu - noc tropikalna - podkreślił Mateusz Barczyk.

Autor: Paweł Auguff