Zmiany w BGK. Tusk odwołał Daszyńską-Muzyczkę

Beata Daszyńska-Muzyczka została z dniem 11 stycznia odwołana ze stanowiska prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego - poinformował BGK w komunikacie giełdowym. Daszyńska-Muzyczka byłą prezesem BGK od 2016 roku.

Jak poinformował w czwartek bank, premier Donald Tusk odwołał z dniem 11 stycznia 2024 r. Beatę Daszyńską-Muzyczkę z funkcji prezesa zarządu BGK oraz Jerzego Szmita ze składu Rady Nadzorczej BGK.

Czym jest Bank Gospodarstwa Krajowego

Reklama

Bank Gospodarstwa Krajowego to krajowy bank rozwojowy, wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm. Ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie.

BGK jest pomysłodawcą, współzałożycielem i głównym udziałowcem Funduszu Trójmorza. Jedynym właścicielem Banku Gospodarstwa Krajowego jest Skarb Państwa.

Kim jest Daszyńska-Muzyczka

Reklama

Beata Daszyńska-Muzyczka jest związana z sektorem bankowym od ponad 30 lat. W latach 1994-2016 pracowała w Banku Zachodnim WBK (obecnie Santander Bank Polska). Zarządzała wieloma obszarami, w tym między innymi wdrożeniami strategicznych projektów, jak nowy model oddziału czy bankowość elektroniczna MiniBank24. Odpowiadała za restrukturyzację i optymalizację procesów bankowych. Kierowała Obszarem Logistyki i Nieruchomości, pełniła także funkcję przewodniczącej rady nadzorczej spółki BZ WBK Nieruchomości. Odpowiadała za projekt transformacji kultury organizacyjnej "Bank Nowej Generacji". Pełniła też funkcję dyrektora Obszaru Partnerstwa HR. Od 2015 r. była członkiem Zarządu BZ WBK.

Jest absolwentką uczelni ekonomicznych o specjalności zarządzanie finansami przedsiębiorstw oraz Advance Leadership Programme w ICAN Institute. Ukończyła także studia na Uniwersytecie w Cambridge - Judge Business School.