Dzisiaj rano przekazałem listę z nazwiskami Konsulowi Honorowemu w Szczecinie i byłem z nim rano w szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej, gdzie odwiedzaliśmy tych chorych. Wszystkie te osoby są już konsularnie zaopiekowane, wszystkie rodziny poszkodowanych są poinformowane - mówił wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski o poszkodowanych w wypadku.

Reklama

Wszystkie rodziny poszkodowanych są poinformowane. Wczorajszą akcję oceniam bardzo wysoko. Chciałem podziękować policjantom i strażakom, a także szczególnie ratownikom medycznym i lekarzom - powiedział wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski w trakcie konferencji prasowej.

Wypadek w centrum Szczecina

W wyniku tragicznego wypadku w centrum Szczecina, w którym jeden z kierowców wjechał w grupę ludzi czekających na przystanku na placu Rodła, 20 osób odniosło obrażenia.

Reklama

Jak poinformował wojewoda, dwóch poszkodowanych jest w stanie krytycznym, a czterech w stanie ciężkim. Wśród rannych znajduje się sześcioro dzieci. Sześć osób poszkodowanych to osoby narodowości ukraińskiej. Nie była to jedna grupa osób, np. znajomych, lecz zupełnie przypadkowe osoby.

Sprawca to 33-letni obywatel Polski. Został przesłuchany i przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie.