Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Prezydent na obchodach zbrodni wołyńskiej: Jest co odpuszczać Ukraińcom

11 lipca 2013, 11:51
Prezydent Bronisław Komorowski odsłonił w Warszawie pomnik Ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W swym przemówieniu podkreślił, że polsko-ukraińskie pojednanie jest możliwe na fundamencie prawdy. Prezydent powiedział, że zbrodnia wołyńska była zbrodnią o znamionach ludobójstwa, której ofiarą padli nie tylko Polacy, ale Żydzi, Ukraińcy i przedstawiciele innych narodowości
Prezydent Bronisław Komorowski odsłonił w Warszawie pomnik Ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W swym przemówieniu podkreślił, że polsko-ukraińskie pojednanie jest możliwe na fundamencie prawdy. Prezydent powiedział, że zbrodnia wołyńska była zbrodnią o znamionach ludobójstwa, której ofiarą padli nie tylko Polacy, ale Żydzi, Ukraińcy i przedstawiciele innych narodowości / Agencja Gazeta / Fot. Jacek Marczewski Agencja Gazeta
Bronisław Komorowski przekonywał podczas obchodów rocznicy tragedii na Wołyniu, nawiązując do modlitwy "Ojcze nasz", że jest co odpuszczać Ukraińcom. Jego zdaniem zbrodnia wołyńska to jedna z największych tragedii Polaków podczas II wojny światowej.
Reklama
Reklama
Tematy:
Rzeź Wołyń uroczystości Bronislaw Komorowski obchody rocznica

Powiązane

Reklama

Komentarze(8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • kris
  2013-07-11 22:28:47
  no K. !, pojechał na obchody rzezi i sam się przeprasza, takiego dupotarcia świat nie widział
  0
 • pieprzyk
  2013-07-11 14:59:03
  jakie znamiona???///
  0
 • Oli
  2013-07-13 14:24:34
  Niesfornych pozostałych Ukraińców Sowieci wysłali w Polszu i kuda dobrze żywiot na tzw Ziemiach Odzyskanych i trofiejnych.
  0
 • daro
  2013-07-11 21:59:06
  lepiej się nie jednać z oprawcą bo historia ma szansę się powtórzyć.
  0
 • v
  2013-07-11 15:00:04
  Komorowskiego nie chcą na mszy św. w Łucku

  Od maja do października br. w różnych miejscowościach w całym kraju odbywają się uroczystości patriotyczno-religijne, których celem jest upamiętnienie setek tysięcy Polaków i obywateli polskich innych narodowości, pomordowanych w latach 1939–1947 przez nacjonalistów ukraińskich z UPA i organizacji kolaboranckich spod znaku Hitlera i Himmlera. Prawie wszystkie te uroczystości organizowane są przez rodziny ofiar oraz organizacje społeczne, samorządy i władze kościelne.

  Niestety, udział władz państwowych jest znikomy. Podobnie jest z politykami PO, którzy – tak jak aktywiści nieboszczek PZPR i UD – robią co mogą, aby przypodobać się neobanderowcom z partii Swoboda. Skutek jest taki, że dochodzi do fałszowania prawdy. Najlepszym przykładem jest niedawna uchwała senatu, która wbrew stanowisku historyków, w tym z IPN, nie zawiera słowa „ludobójstwo”, ale pokrętne określenie „czystki etniczne, wypełniające znamiona ludobójstwa”. Co więcej, senatorowie PO storpedowali projekt ustanowienia 11 lipca Dniem Męczeństwa Kresowian, który to projekt był popierany przez PiS i rodziny ofiar.

  To kunktatorstwo nic nie dało, gdyż Swoboda i tak zaatakowała Senat RP. Na Wschodzie bowiem, czego nie jest w stanie zrozumieć „warszawka”, ludzi słabych i tchórzliwych po prostu się nie szanuje. Swoboda, która ma wiele cech hitlerowskiej NSDAP, sprzeciwiła się także obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego na mszy św. żałobnej, która co roku w drugą niedzielę lipca, w rocznicę Krwawej Niedzieli, odprawiana jest w katedrze w Łucku na Wołyniu. Co więcej, prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz z góry zapowiedział, że tam nie pojedzie, co jest ewidentnym afrontem wobec Polski. Inna sprawa, że Komorowski sam sobie jest winien, bo zamiast słuchać Polaków z Kresów, nadstawia ucha podszeptom Tomasza Nałęcza i Henryka Wujca.
  0
 • historyk
  2013-07-11 13:32:06
  Mordowanie Polakow przez Ukraincow na Wolyniu to bankructwo polskiej idei wielonarodowej Rzeczpospolitej. Owczesny szef gestapo na Wolyniu powiedzial : trzeba, zeby Ukrainiec zabil Polaka, a Polak zabil Ukrainca, a po drodze zeby razem zabili Zyda. Ukraincy okazali sie najbardziej efaktywni w zabijaniu, choc wowczas byli w wiekszosci tylko prymitywnym chlopstwem - tak ze w koncu Niemcy zaczeli chronic polska ludnosc cywilna, bo by im sie produkcja rolna na Wolyniu zalamala - z braku rak do pracy.
  0
 • Dyzma
  2013-07-11 15:46:32
  A co mnie interesują inne narody, ukraińcy wymordowali ponad 100 tys Polaków i o tym powiniem mówić "mój" prezydent. O żydach niech wypowiada sie Izrael. Wymordowali bezczelnie starców, kobiety, małe dzieci... Ukrainiec to bestia
  0
 • Bran Cusi
  2013-07-14 17:45:13
  jakiej narodowosci jest bronislaw komorowski i jego zona
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama