"Metro" ujawniło, jakich rad Grzegorz Żurawski, wykładowca na studiach podyplomowych organizowanych przez Instytut Badań Literacki przy Polskiej Akademii Nauk, udzielał studentom.

Żurawski tłumaczył, jak rozmawiać z mediami, aby tak naprawdę nie udzielić im informacji. Nie wiesz, nie chcesz czegoś powiedzieć do kamery? Upuść długopis! Zawsze noś statystykę, którą można zmanipulować na swoją korzyść. Nie słuchaj dziennikarzy i mów półprawdy - to niektóre z rad wykładowcy.

Podczas zajęć "Mieć widoczną markę" Żurawski dzielił się ze studentami również własnymi doświadczeniami z mediami. Między innymi tym, jak przy pomocy zdjęcia córki z pasowania na pierwszoklasistkę uniknął trudnych pytań

Studenci Żurawskiego mogli dowiedzieć się, że z dziennikarzami, którzy przyjeżdżają na nagrania, nie warto rozmawiać. Zdaniem wykładowcy to tylko "stojaki". Żeby przeforsować swoją myśl, trzeba odnaleźć ich redaktora i jego bombardować telefonami - tłumaczył dalej były już rzecznik MEN.

Jak informuje Jerzy Barski - szef Biura Informacji MEN - Grzegorz Żurawski poddał się do dymisji. Były rzecznik MEN, podobno z powodów osobistych, oddał do dyspozycji minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas.