• Premier Mateusz Morawiecki
  3
  Według raportu NIK cały budżet na nagrody w Kancelarii Premiera skonsumowało kilkanaście osób - pisze "Rzeczpospolita". "Wszystkie nagrody ministrów zostały zgodnie z obietnicą przekazane na cele charytatywne i ten temat uważam za zamknięty" - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki, pytany o te doniesienia.
 • Kuchciński PiS
  8
  Nowoczesna zarzuca marszałkowi Sejmu "poświadczenie nieprawdy" i "niedopełnienie obowiązków" podczas Zgromadzenia Narodowego. Ugrupowanie zapowiedziało złożenie wniosku do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Zdaniem CIS inicjatywa jest "nietypowa", bo wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.
 • Mateusz Morawiecki
  22
  45
  Nie zauważyłem ustępstw prezydenta USA Donalda Trumpa wobec prezydenta Rosji Władimira Putina podczas spotkania w Helsinkach, ani w kontekście aneksji Krymu, ani wojny na Ukrainie - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
 • Mężczyzna przed tłumem dziennikarzy z mikrofonami
  17
  Największym społecznym zaufaniem cieszył się w lipcu prezydent Andrzej Duda, któremu ufało 68 proc. respondentów CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc. badanych. Największą nieufność budzą liderzy: PiS Jarosław Kaczyński (44 proc.) i PO Grzegorz Schetyna (43 proc.).