Wróbel: Słowa Arabskiego sprzed 10 lat powinny zelektryzować myślącą część opinii publicznej

Jeżeli ostatnio usłyszeliśmy jakieś słowa, które powinny zelektryzować myślącą część opinii publicznej, to te sprzed prawie dziesięciu lat. To słowa byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego, że podpisał instrukcję dotyczącą bezpieczeństwa lotów VIP-ów bez czytania. 

wróć do artykułu
  • ~jaś
    (2019-05-15 18:57)
    Ale zaćwierkałeś Panie n Wróbel !!! A myślałem, żeś orzeł przedni, a to tylko stary wróbel !!
  • ~SKW
    (2019-05-12 14:54)
    widać po wpisach czytających gwono wyborcze i słuchające tylko tvn i polsatu na zmiane z onetem ! NIC nie wiecie co się zdarzyło w Smoleńsku .....zapytajcie gen.Peatreusa !!!
  • ~Polak z Polski
    (2019-05-12 13:21)
    Jasiu co cię gryzie.
  • ~karambiko
    (2019-05-12 00:00)
    Nie wierzyłem w zamach.Ale problem z oddaniem wraku Tupolewa przez Putina i drastyczne zdjęcia z obchodzeniem się dowodu wraku-nie pozostawiają żadnych złudzeń.Tak to był zamach.
  • ~Politykier
    (2019-05-11 21:43)
    Wróbel. Polonista z żenująco giętkim kręgosłupem. Wstydź się Wróblu, wstydż!
  • ~Lilu
    (2019-05-11 16:36)
    Proszę Pana, my jesteśmy jak na osuwisku. Wszędzie się wpycha swoich i wszystko się upartyjnia. Mierny, ale wierny, kompetentny-bynajmniej ! Profesjonalna służba cywilna i administracja ? A po co ! Jesteśmy kiepskim społeczeństwem, które akceptuje podobny stan rzeczy i daje się wodzić za nos mopankom i samozwańczym władcom udzielnym,którym się zdaje, że Polska to ich folwark. Dopóki ludzoe się nie ockną, dopóty będzie to trwać
  • ~ferdek wizjoner
    (2019-05-11 11:00)
    Pan W. jest wielkim warszawskim Wernyhorą !
  • ~rykoszet
    (2019-05-11 10:02)
    Wróbel chce latać jak samolot i pisze, że wszystko ma i wzystko wie - kręcąc się między nogami. Hm, co na to Orzeł ?
  • ~przeczytaj
    (2019-05-11 09:53)
    kto pilotowal te wrota od stodoly pan arabski czy wroble nim lecialy pa----cie
  • ~uczennica
    (2019-05-11 09:51)
    belfer ty lzesz jak przed strajkiem wazeliniarzu jestes szkolnym dzbanem i zamknij r---j
  • ~Irena
    (2019-05-10 21:44)
    Proponuję przeczytać Head 2018 (jest dostępna w sieci) i ochłonąć z doznanego szoku. Naprawdę warto czytać, a potem zabierać głos
  • ~Bormental
    (2019-05-10 20:38)
    To rzeczywiście okropne - pan minister Arabski nie przeczytał, nie przeanalizował i nie wniósł światłych uwag do instrukcji specjalistycznych działań związanych z przewozem oficjeli. Taka instrukcja to spis procedur pisanych przez fachowców, i kierowanych do fachowców. Zwierzchnik, jak np. pan Arabski swoim podpisem ją zatwierdza, i kieruje do stosowania. I najlepsze pytanie - kto złamał zalecenia obowiązującej instrukcji HEAD? Bo z pewnością nie było tam zalecenia: "Jak ci coś piszczy na pulpicie, że masz uciekać, to nie zwracaj na to uwagi, i próbuj dalej do oporu...". Odrobina rozsądku i dystansu, panie Redaktorze. Zawsze Pana ceniłem.
  • ~Bingo
    (2019-05-10 19:18)
    wróbel ciebie powinny elektryzować słowa wolsztyna z Jak 40: p.zda tutaj widoczność 400m (obowiazkowo 1600m) ale możecie próbować
  • ~miś
    (2019-05-10 18:47)
    Pamiętam jak zaczynałem studia na PW za wczesnego Gierka. Przy każdym projekcie, w tabelce na rysunkach były 3 rubryki: -wykonał -sprawdził -zatwierdził Taki kanon, ale pewnie większość organizacji działa na tej zasadzie. Ten kto zatwierdza projekt musi mieć zaufanie do tego co sprawdza, bo inaczej doby by mu zabrakło, gdyby musiał wszystko czytać i sam korygować. Tak że to kolego Wróbel żaden temat. Ciekawszym tematem jest to, że taki jeden niewyrośnięty na Żoliborzu sprawdza i decyduje o wszystkim, a zwłaszcza jak towarzysz Stalin - o kadrach. A potem zwykłej stadniny nie potrafią poprowadzić.
  • ~ferdek symetrysta
    (2019-05-10 16:38)
    Ciekawe czy Pan Wróbel, z wyjątkowym szacunkiem, leciał samolotem postradzieckim, dlaczego i gdzie ?
  • ~hydraulik patriota
    (2019-05-10 16:33)
    Czy to czy Arabski przeczytał czy nie miało jakikolwiek związek z zamachem ?
  • ~Norymberdzki
    (2019-05-10 15:21)
    Nawet gdyby Arabski recytował tę instrukcję do przodu i wspak nic by nie odwiodło Jarosława Kaczyńskiego od wysłania brata na uroczystości w Katyniu. I ta znajomość instrukcji nie zatrzymałaby pilotów przed lądowaniem w tak niekorzystnych warunkach.
  • ~Don Carlos
    (2019-05-10 15:18)
    Panie Janie Wróbel, ostatnio dość aktywnie wspiera pan z całych swoich intelektualnych sił PiS, ale przywoływanie argumentu, że jakaś tam instrukcja miała wpływ na katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem jest bardzo tanim chwytem propagandowym. Przyczynę tego wypadku podała Komisja pana Laska i jej Raport przedstawia najbardziej wiarygodne przyczyny zdarzenia, a nie odwoływania się do pobocznych wątków sugerujących, że wpływ na katastrofę miało być to, że ktoś czytał czy też nie czytał instrukcji. Proszę dokładnie ze zrozumieniem przeczytać Raport Komisji ds. Wypadków Lotniczych lub w pańskim przypadku najlepiej byłoby odtworzyć wersję video tego Raportu, a wtedy zobaczyłby pan, jakie i ile błędów popełnili ludzi bezpośrednio odpowiedzialni za przebieg lotu w samolocie i rosyjscy kontrolerzy lotu ze naprowadzający samolot na lotnisko. Wiem, że jest pan historykiem a także wiem, że nie ma pan zielonego pojęcia o technice, stąd jakiekolwiek kategoryczne wypowiadanie się lub osądzanie ludzi nie biorących bezpośredniego udziału w locie i lądowaniu tego samolotu jest nie tylko ryzykowne, ale po prostu niestosowne. Lepiej, żeby w tej sprawie pan Jan Wróbel wypowiadał się z wielkim umiarem, bo to jest domena specjalistów od wypadków lotniczych, a nie amatorów mających dobre chęci, bo można niechcący dorobić sobie gębę abnegata wszystko wiedzącego. Ostatnio duża aktywność pańska w DGP i TokFm w roli tzw. wspieracza PiS jest wyjątkowo irytująca, gdyż serwuje pan produkty pachnące tandetą.
  • ~3+ lat do max 4 /żywot pis/
    (2019-05-10 14:52)
    Wróbel, a byś poczytał Konstytucję, to byś się zdziwił jeszcze bardziej, kto jej nie czytał.
  • ~Kolega Nawigatora
    (2019-05-10 13:59)
    Na moje pytanie do płk. WP-dlaczego wyznaczono tak młodego pilota ?; odpowiez była ,, nie było młodszego"!