Wróbel: Słowa Arabskiego sprzed 10 lat powinny zelektryzować myślącą część opinii publicznej

Jeżeli ostatnio usłyszeliśmy jakieś słowa, które powinny zelektryzować myślącą część opinii publicznej, to te sprzed prawie dziesięciu lat. To słowa byłego szefa KPRM Tomasza Arabskiego, że podpisał instrukcję dotyczącą bezpieczeństwa lotów VIP-ów bez czytania. 

wróć do artykułu
  • ~Ed
    (2019-05-10 10:20)
    A co zrobił PiS po katastrofie CAS? Nic nie zrobili, zapakowali do samolotu najwyższe dowództwo razem z prezydentem i Błasik zameldował że wszystko jest gotowe.
  • ~Kalder
    (2019-05-10 10:28)
    Piloci chcieli odlecieć na inne lotnisko - ze względu na brak warunków do lądowania Po chwili - wbrew sobie - podjęli jednak próbę. Zniżali lot poniżej minimum, mimo braku widoczności ziemi i przy wyjącym alarmie "pull up" - ciągnij w górę, ziemia przed tobą! Kto im kazał? Stewardesa? Tomasz Arabski? Instrukcja HEAD im tak nakazywała? Dobrze wiecie kto im kazał! Nigdzie indziej sprawca (na pomniku) nie spogląda na pomnik swoich ofiar. Tylko na placu Piłsudskiego w Warszawie
  • ~Kalder
    (2019-05-10 10:32)
    Piszę w firmie sporo procedur, zatwierdzanych przez tzw. top managment. W większości nie są czytane, oni musza mieć do mnie zaufanie, że wiem co piszę, oni i tak nie potrafią np zoptymalizować jednych zapisów, albo odrzucić innych, to rzeczy dośc szczegółowe a zapisy są kontrolowane przez inne komorki w firmie
  • ~gostek
    (2019-05-10 10:38)
    Nie zaliczam Wróbla do myślącej części, to w istocie część ciemnego ludu. Gdyby 10.04 na pokladzie był Tusk, zwrócono by się do niego z pytaniem co robić bo w zasadzi trzeba odlecieć na inne lotnisko. Tusk podjąłby decyzję o odlocie na inne lotnisko i dziś nikt by o sprawie nie pamiętał.
  • ~electrobird
    (2019-05-10 10:45)
    A dlaczego nie elektryzuje p. Wróbla, zakładam, że jest myślący może niesłusznie, że pisowstwo nie czyta konstytucji i to nie jednokrotnie jak p. Arabski tylko przez prawie cztery lata ?
  • ~Skandy
    (2019-05-10 10:45)
    Ciekawe, że od maja 2010 do 2016 nie było katastrofy polskiego samolotu/śmiglowca wojskowego. A od 2016 już 6
  • ~PiS = POLEXIT
    (2019-05-10 10:52)
    Przecież mieliśmy bardziej jaskrawy przykład kompletnego lekceważenia zasad i procedur - był nim POMYSŁ LĄDOWANIA MIMO BRAKU WARUNKÓW! Jakieś pie.rdo.ły opowiadane przez Arabskiego to przy tym nic - każdego myślącego człowieka powinno zelektryzować to że na pilotach wymuszono lądowanie z powodów czysto politycznych. Pana panie Wróbel nie zelektryzowało?
  • ~frankowicz
    (2019-05-10 10:59)
    Typowa instrukcja kojarzy się z kilkoma kartkami, no może z kilkunastoma. A ta miała 80. A panu Wróbel polecamy przeczytanie instrukcji obsługi telewizora, bo pewnie używa, a instrukcji nie czytał.
  • ~west
    (2019-05-10 11:06)
    To warto wspmnieć, że tą instrukcję powinien czytać i jej przestrzegać urzędnik kancelarii Kaczyńskiego Stasiak organizujący wycieczkę, a dodatkowo wykonać BŁASIK i jego podwładni. Dwóch pilotów z trzech nie miało ważnych papierów na latanie. I na tym powinno zakończyć całe dchodzenie w kwestiach urzędniczych. Arabski z tym przypadkiem miał tyle wspólnego co...Kaczyński Lech z lotami na Marsa
  • ~Zaginiony ksiądz ze Srebrnej
    (2019-05-10 11:33)
    Wróbel ty stary kunktatorze zużyty symetrysto. Przestań nudzić.
  • ~Wielbiciel"rozumku" prezesa
    (2019-05-10 12:41)
    Jasiu tez cie nie bede czytal bo bym sie pastwil nad wlasnym intelektem o inteligencji nie wspominam.Masz temat do cwierkania.Cwierkaj sobie bo wrobelkow mi brakuje .W dziecinstwie zas pamietam jak sie rzucaly na kazda kupe konska,krowia chyba tez i jak radosnie cwierkaly.Cwierkaj Jasiu ,cwierkakaj !
  • ~E meryt
    (2019-05-10 12:57)
    I dlatego p Tusk rzucił koło ratunkowe p Arabskiemu śladem własnej ucieczki z miejsca wypadku
  • ~Witek
    (2019-05-10 13:03)
    Wchodzi Błasik do kabiny pilotów i pyta: - Leci z nami pilot? Odzywa się automatyczny: - PULL UP KUR*! PULL UP KUR*!
  • ~rzeczywistość
    (2019-05-10 13:06)
    Z tego, co pamiętam, to nie Arabski był organizatorem lotu. A instrukcję powinien przeczytać przede wszystkim jej odbiorca - Kancelaria Prezydenta RP (jak wiemy, nie została przeczytana, skoro zgromadzono taką ilość najważniejszych w kraju osób na pokładzie jednego samolotu).
  • ~Witek
    (2019-05-10 13:08)
    Przewodnik oprowadza wycieczkę po krypcie Wawelskiej: -Tu leży Sobieski, rozbił Turków pod Wiedniem. -Tu leży Poniatowski, rozbił Austriaków pod Raszynem. -Tu leży Piłsudski, rozbił bolszewików pod Warszawą. -Tu leży Kaczyński, rozbił samolot pod Smoleńskiem.
  • ~qwerty
    (2019-05-10 13:15)
    Kto : normalny i przytomny manewruje stutonowym odrzutowcem , bez widoczności ziemi , na wysokości drzew ?! Mając na pokładzie prezydenta RP , wraz z całą świtą i grupą przypadkowych i niczemu niewinnych ludzi ! Tylko polski oszołom robi takie numery ! Wiecie kto pilotuje Air Force One w USA ? Nie wiecie ? To poczytajcie .
  • ~John
    (2019-05-10 13:54)
    Bez rozumu -próbują z zamachu wybronić katastrofę !
  • ~Kolega Nawigatora
    (2019-05-10 13:59)
    Na moje pytanie do płk. WP-dlaczego wyznaczono tak młodego pilota ?; odpowiez była ,, nie było młodszego"!
  • ~3+ lat do max 4 /żywot pis/
    (2019-05-10 14:52)
    Wróbel, a byś poczytał Konstytucję, to byś się zdziwił jeszcze bardziej, kto jej nie czytał.
  • ~Don Carlos
    (2019-05-10 15:18)
    Panie Janie Wróbel, ostatnio dość aktywnie wspiera pan z całych swoich intelektualnych sił PiS, ale przywoływanie argumentu, że jakaś tam instrukcja miała wpływ na katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem jest bardzo tanim chwytem propagandowym. Przyczynę tego wypadku podała Komisja pana Laska i jej Raport przedstawia najbardziej wiarygodne przyczyny zdarzenia, a nie odwoływania się do pobocznych wątków sugerujących, że wpływ na katastrofę miało być to, że ktoś czytał czy też nie czytał instrukcji. Proszę dokładnie ze zrozumieniem przeczytać Raport Komisji ds. Wypadków Lotniczych lub w pańskim przypadku najlepiej byłoby odtworzyć wersję video tego Raportu, a wtedy zobaczyłby pan, jakie i ile błędów popełnili ludzi bezpośrednio odpowiedzialni za przebieg lotu w samolocie i rosyjscy kontrolerzy lotu ze naprowadzający samolot na lotnisko. Wiem, że jest pan historykiem a także wiem, że nie ma pan zielonego pojęcia o technice, stąd jakiekolwiek kategoryczne wypowiadanie się lub osądzanie ludzi nie biorących bezpośredniego udziału w locie i lądowaniu tego samolotu jest nie tylko ryzykowne, ale po prostu niestosowne. Lepiej, żeby w tej sprawie pan Jan Wróbel wypowiadał się z wielkim umiarem, bo to jest domena specjalistów od wypadków lotniczych, a nie amatorów mających dobre chęci, bo można niechcący dorobić sobie gębę abnegata wszystko wiedzącego. Ostatnio duża aktywność pańska w DGP i TokFm w roli tzw. wspieracza PiS jest wyjątkowo irytująca, gdyż serwuje pan produkty pachnące tandetą.