"Jutro (we wtorek-PAP) mamy zarząd krajowy partii, gdzie będziemy rozmawiać o następnych krokach, jakie musimy podjąć przed zbliżającą się kampanią wyborczą. W piątek mamy posiedzenie klubu parlamentarnego, a później (w sobotę-PAP) radę krajową. Jest to ważny tydzień dla Platformy" - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna dziennikarzom w Poznaniu.

Reklama

Według niego podczas sobotniej rady krajowej PO zaplanowana jest debata wewnętrzna w partii, ale ostatecznie po tym spotkaniu będzie podkreślona jej jednolitość.

"Będzie debata, rozmowa, ale jestem przekonany, że będzie ona podkreślała jednolitość i mobilizację w Platformie. Ona (mobilizacja-PAP) jest bardzo potrzebna i wiemy, że przychodzi ten czas, kiedy musimy przygotować się do kampanii wyborczej, a w konsekwencji wygrać wybory" - powiedział Schetyna.

Schetyna skomentował też artykuł Donalda Tuska, opublikowany w weekendowym wydaniu "Gazety Wyborczej". Uznał, że jest to nowa jakość w polskiej polityce. "Premier wyjaśnia to, co rząd zrobił przez 3,5 roku. Jest to dobrze napisane, z takim tempem. Premier ma doświadczenia dziennikarskie i dobre, lekkie pióro. Przeczytałem to z zainteresowaniem. Szczególnie że podsumowanie tych blisko czterech lat wygląda imponująco. To jest dobry pomysł, ten list był skuteczny i jest to nowa jakość w polityce i w komunikowaniu się z opinią publiczną" - powiedział.

Marszałek Sejmu uczestniczył w poniedziałek w uroczystości jubileuszu XX-lecia Sejmu III RP w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.