Mamy umówione spotkanie o godz. 9 jutro, około 11 możemy się spotkać (z dziennikarzami), żeby porozmawiać sobie o wrażeniach - powiedział Pawlak w środę przed południem dziennikarzom w Sejmie. Rano Tusk rozpoczął przegląd swojego gabinetu od spotkań z szefem MSZ Radosławem Sikorskim i ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

Reklama

Szef rządu zapowiadał we wtorek, że na razie nie przewiduje żadnej rekonstrukcji swojego gabinetu. Zaznaczył, że nie będzie przepytywał ani przesłuchiwał swoich ministrów, ale będzie z nimi rozmawiał o tym, jak wygląda dorobek pierwszych 100 dni, a także omawiał plany poszczególnych ministerstw.

Rozmowa z Pawlakiem może być też okazją do poruszenia kwestii reformy emerytalnej, w której to partie koalicyjne nie osiągnęły na razie porozumienia. Lider ludowców mówił, że wierzy w kompromis w tej sprawie. Do tej pory zawsze dążyliśmy do kompromisu i taka jest istota koalicji, żeby szukać rozwiązań, które w miarę możliwości uwzględniają wszystkie ważne realia, tak aby rozwiązanie było jak najlepsze - powiedział szef ludowców.

Pawlak oświadczył, że po wtorkowym posiedzeniu rządu rozmawiał z premierem m.in. na temat zmian w systemie emerytalnym. Według niego w koalicji jest dobra atmosfera, żeby znaleźć kompromis.