Ryfiński gratuluje papieżowi decyzji o abdykacji zaznaczając, że z pewnością była ona trudna, ale i odważna.

Reklama

Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wierzę w to, iż zrezygnował z niej Papież sam, z własnej woli, a nie przekupiony gotówką przez następcę, tak jak uczynił to w 1045 rok papież Benedykt IX - napisał poseł.

Rozumiem, że nie czuł się już Ojciec na tyle silny psychicznie i fizycznie, aby przewodzić tak rozwiniętej i niestety zdemoralizowanej organizacji - dodaje Ryfiński i sypie liczbami dotyczącymi ofiar księży-pedofilów.

Pisze m.in. o 35 tys. ofiar w Irlandii i ponad 600 ofiarach pedofilii w USA.

Skala zjawiska pedofilii w Polsce, w kraju Ojca poprzednika, może być znacząco większa - przekonuje papieża poseł.

I dlatego Ryfiński występuje do papieża Benedykta XVI ze specjalnym apelem.

W imię tej utraconej godności oraz niewyobrażalnego cierpienia zwracam się do Ojca z prośbą, aby przed swoim odejściem wynagrodził Ojciec cierpienia polskich ofiar księży pedofilów i ustanowił fundusz na odszkodowania, np. w wysokości 5 000 000 000 EUR, gdyż ofiar duchownych pedofilii może być w Polsce nawet blisko 300 000 oraz wywarł zdecydowany wpływ na polskich duchownych, którzy zamiast walczyć z tym zjawiskiem mówią, że "pedofilia była, jest i będzie" bo jest to niewątpliwie postawa godna największego potępienia. Taki gest pozwoliłby Ojcu odejść z pełnionej funkcji w pełni chwały i z poczuciem wypełnionego obowiązku, byłby również wzorem dla Ojca następcy - zakończył poseł Ruchu Palikota.