Pod szyldem komitetu wyborczego SLD chcemy zwrócić się do Aleksandra Kwaśniewskiego i innych polityków SLD, którzy z różnych powodów odeszli, aby razem startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego po hasłem Sojusz dla Europy - powiedział w tvn24.pl Leszek Miller.

Reklama

Przekonywał przy tym, że pozycja lewicy musi być wzmocniona i temu też będą służyć kolejne kampanie wyborcze, które zaczną się od przyszłego roku, od wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Wszyscy, którzy będą z tej listy startować, muszą zadeklarować, że po wyborach będą działać we frakcji Postępowych Demokratów i Socjalistów. Lista ta zamknięta będzie dla ludzi, który nie podzielają wartości lewicy społecznej i którzy dają wyraz pogardzie dla norm życia parlamentarnego czy politycznego - podkreślił. Dopytywany przez dziennikarzy, czy chodzi o posłów RP, potwierdził: Mam na myśli Ruch Palikota.

Wcześniej o możliwym zaangażowaniu byłego prezydenta w tworzenie list do Parlamentu Europejskiego mówił także Janusz Palikot. Politycy mają się zobaczyć w piątek, a w spotkaniu uczestniczyć ma także Marek Siwiec.