Okazuje się, że liderem w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy pozostaje Hanna Gronkiewicz–Waltz, która uzyskałaby dwa razy większe poparcie niż Ryszard Kalisz. 29-proc. poparcie dla obecnej gospodyni miasta to o 7 punktów procentowych więcej niż odnotowano w podobnym badaniu przeprowadzonym w sierpniu.

Reklama

Ryszarda Kalisza poparłoby w wyścigu o fotel włodarza miasta 13 proc. To o 5 punktów procentowych więcej niż dwa miesiące temu - podaje tvp.info.

Piotr Gliński, kandydat PiS, otrzymując sześcioprocentowe poparcie, odnotował trzypunktowy wzrost poparcia w stosunku do sierpnia. Kolejnym kandydatem o jakiego pytano podczas badania był Wojciech Olejniczak. Kandydata z SLD na w tej roli widzieć chciałoby 4 procent badanych. Na Andrzeja Rozenka zagłosowałoby 2 proc. pytanych, a na Przemysława Wiplera - 1 proc. zapytanych.

Jednocześnie zmalała do 29 procent liczba osób niezdecydowanych, które deklarują, że poszłyby na wybory, ale nie wiedzą na kogo zagłosują. Na pewno nie zagłosuje 5 proc. pytanych, a 11 procent badanych jeszcze nie wie, czy weźmie udział w wyborach.

Badanie wykonano 7 i 8 października na reprezentatywnej próbie dorosłych 1000 mieszkańców Warszawy posiadających meldunek w stolicy.

Reklama