Według danych sondażowych przy blisko 27 procentowej frekwencji, prawie 95 procent głosujących opowiedziało się za odwołaniem prezydent. Ale by referendum było ważne, frekwencja musiałaby wynieść minimum 29 procent.

Reklama

Prezydent Warszawy w oświadczeniu zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku, że wynik referendum to dla niej wyraz szczególnego zaufania, ale także mocne zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

To referendum mi pomogło. Dzięki niemu miałam okazję zdać relację mieszkańcom Warszawy ze zmian, które wdrożyliśmy w ciągu ostatnich 7 lat - podkreśliła prezydent.

Hanna Gronkiewicz-Waltz dodała, że zrozumiała też, że Warszawiacy oczekują nie tylko wielkich inwestycji w infrastrukturę, ale także rozmowy i dialogu. Wiem, że tego było dotąd za mało i to udało się zmienić.

Prezydent zapewniła, że postaram się nie zawieść oczekiwań mieszkańców stolicy. Zobaczymy się za rok w trakcie prawdziwych wyborów. A od dziś wracam do codziennej pracy nad naszym wielkim projektem: "Zmieniamy Warszawę" - podsumowała Gronkiewicz-Waltz.