Płonie pedalska tęcza na Placu Zbawiciela. Ciekawe ile jeszcze kasy wyda bufetowa na jej renowacje zanim zdecyduje się ją usunąć - można było przeczytać na jego profilu na portalu społecznościowym. Potem dopisano także: Bufetowa wydała na jej (tęczy – przypis red.) renowacje 100.000!! Ile głodnych dzieci by się za to wykarmiło, ale ona woli promocje pedalstwa i fajerwerki.

Reklama

Jak na razie postępowanie, które wszczął rzecznik dyscyplinarny warszawskiej ma charakter wyjaśniający - w praktyce oznacza to m.in. upewnienie się, czy wpisu faktycznie dokonał Bartosz Kownacki. W dalszej kolejności w grę wchodzi wystąpienie przed korporacyjnym sądem dyscyplinarnym. Kary są zróżnicowane - od upomnienia po wydalenie z palestry.

Kodeks etyki adwokackiej mówi m.in. że adwokat powinien zachować umiar i oględność w wypowiedziach.

W rozmowie z IAR poseł PiS powiedział jedynie, że mienia publicznego niszczyć nie można, ale w takim miejscu jak "klimatyczny" Plac Zbawiciela tęczy być nie powinno. Sformułowania pedalska tęcza użył, bo ta mu się nie podoba.

Szef SLD Leszek Miller słowa Bartosza Kownackiego skomentował krótko demokracja stanowi o tym, że każdy może być posłem, nawet byle kto.

Z kolei poseł PO Andrzej Halicki uważa, że samo podpalenie, to zwykły akt chuligański i nie należy łączyć tego z jakąś ideologią.

A rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek stwierdził, że kojarzenie tęczy z aktem seksualnym to zboczenie, nadające się do leczenia. Zaproponował przy tym by tęcza stanęła także przed Sejmem oraz w innych miastach w Polsce.

Ustawiona na pl. Zbawiciela instalacja pt. "Tęcza" została spalona po raz kolejny. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz już zapowiedziała, że instalacja zostanie odbudowana.