Janusz Korwin-Mikke dodał, że trzeba powołać prokuraturę europejską, która zajęłaby się unijnymi przywódcami. Zdaniem gościa Jedynki, są oni odpowiedzialni za zdefraudowanie wielu miliardów euro, między innymi poprzez walkę z globalnym ociepleniem.

Reklama

Janusz Korwin-Mikke przyznał jednak, że obalenie unijnych władz jest mało prawdopodobne, gdyż są one "mocno okopane". Polska powinna więc wystąpić z Unii Europejskiej, między innymi po to, aby bronić swego górnictwa.

Mówiąc o konwencji Rady Europy o zwalczaniu przemocy wobec kobiet, przywódca Nowej Prawicy wyraził opinię, że jest ona sprzeczna z zasadą równości.

Dlaczego mówi się o zwalczaniu przemocy wobec kobiet, a nie wobec mężczyzn? - zapytał Korwin-Mikke dodając, że w wielu wypadkach to kobiety biją mężczyzn. Mówiąc o ściganiu gwałtów, polityk wyraził opinię, że w wielu przypadkach nie sposób ustalić, czy doszło do przemocy.

>>>CZYTAJ TAKŻE: Awantura na antenie. Janusz Korwin-Mikke i Paweł Kowal u Olejnik

Janusz Korwin-Mikke powiedział, że Nowa Prawica chce wykorzystać możliwości, jakie daje zasiadanie w Parlamencie Europejskim, do lepszej kontroli polskiego rządu. Dodał, że władze wszystkich szczebli dużo bardziej liczą się z eurodeputowanymi niż z krajowymi politykami.