Poinformował, że partia ma program taki sam jak Unia Polityki Realnej czy Kongres Nowej Prawicy, ale trochę rozszerzony. - Będzie mógł do naszej partii należeć ktoś, kto popiera 80 procent naszych postulatów, a 10 akurat nie - powiedział europoseł i kandydat na prezydenta.

Reklama

Wyjaśnił, że chodzi mu o to, by stworzyć koalicję, która ma co najmniej 20 procent w wyborach do Sejmu. Musi być to jego zdaniem alternatywa dla ustroju, w którym od 25 lat rządzą ludzie "z Okrągłego Stołu i kradną, bo tak było ustalone przy Okrągłym Stole".

Poseł Przemysław Wipler dodał, że KORWiN to koalicja organizacji, osób i środowisk, które łączą wspólne wartości. Mówił, że logo i sztandarem partii jest Janusz Korwin-Mikke. Twierdził, że uosabia on dążenia do odnowy Rzeczypospolitej.

Jako szef kampanii wyborczej Janusza Korwin-Mikkego poinformował, że "struktury kampanijne" zostały już utworzone we wszystkich 41 okręgach do parlamentu krajowego.

Na 8 lutego została zaplanowana konwencja założycielska nowego ugrupowania oraz jak powiedział poseł Wipler oficjalny - "z dużym przytupem" start kampanii wyborczej.

ZOBACZ TAKŻE: Partyjne finanse pogrążyły KNP. Korwin założy nową partię?>>>