Prezydent chce również rozszerzenia uprawnień mężów zaufania do rejestrowania członków komisji obwodowej podczas liczenia głosów.

Reklama

Natomiast SLD proponuje, by podawać przyczyny oddania nieważnych głosów. Zmiany w kodeksie wyborczym to konsekwencja kłopotów PKW z systemem informatycznym podczas wyborów samorządowych.

Na wniosek Twojego Ruchu Sejm wysłucha informacji na temat stanowiska rządu wobec proponowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego organizacji uroczystości obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Główne obchody zaplanowano na Westerplatte. Posłów interesuje wpływ uroczystości na relacje polsko-rosyjskie.

Odbędzie się też pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Chodzi w nim o podwyższenie kwoty wolnej od podatku.
O godz. 13 połączone komisje: spraw zagranicznych i sprawiedliwości zajmą się projektem ustawy ratyfikującej konwencję w sprawie przemocy wobec kobiet. Jeśli przygotują sprawozdanie, głosowanie odbędzie się w piątek. Podczas wieczornego posiedzenia klubu PO, posłowie opowiedzieli się za jej przyjęciem.