Czarnecki o Tusku

Cameron pokazał, że jest człowiekiem honoru. Tusk też powinien podać się do dymisji, przecież to on był twarzą tego porozumienia z Wielką Brytanią - mówił w programie „Jeden na Jeden” w TVN24 wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

Waszczykowski o Tusku

Reklama

Szef MSZ był pytany o poparcie polskiego rządu dla Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej.

Przedstawił ciekawą ocenę sytuacji, on stawiał na Brexit, tutaj się nie mylił. Tym bardziej, jeśli stawiał na Brexit i był przekonany, że dojdzie do takiej decyzji, to powinien reagować bardziej intensywnie niż to robił. Jednak przez wiele, wiele miesięcy widać, że jest drugo-, trzecioplanowym politykiem w Unii Europejskiej, a nie liderem, któremu dano tak potężny instrument, jak przewodnictwo Radzie Europejskiej - szef MSZ ocenił, że "zakulisowe konsultacje", które prowadził przewodniczący Rady Europejskiej, to za mało.

Wałęsa o PiS

Lecha Wałęsa powiedział, że traktuje KOD jako "komisję krajową porozumiewawczą", aby przygotować się "na czas po PiS-ie".

Dziś możemy tylko powiedzieć jedną jeszcze rzecz: kochani, którzy widzicie, że ten układ łamie prawo i wy od nich otrzymujecie stanowiska, zapamiętajcie: to się skończy i wytniemy was, z korzeniami wyrwiemy od sołtysa do ministra. Mało tego, sprawdzimy was dokładnie: co zrobiliście, jak zrobiliście, jak rządziliście - zapowiedział Wałęsa.

Poseł Tarczyński odpowiada Wałęsie

Na słowa Lecha Wałęsa o czasie po rządach PiS bardzo ostro zareagował poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński.

Bolek mówi przez media do posła na sejm RP, że "wyrwie mnie z korzeniami". Zapraszam Cię na solo bydlaku! – napisał Tarczyński na Twitterze we wtorek popołudniu.

Terlecki o Tarczyńskim

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) ostro skomentował wpis posła Tarczyńskiego:

To skandaliczna wypowiedź, my nie akceptujemy takiego języka, takich form reagowania nawet na ostre wypowiedzi innych polityków. Mam nadzieję, że poseł zostanie przywołany do porządku. Trudno w tej chwili ocenić stan pana posła, czy to była wypowiedź, która jakoś świadczy o jego nieodpowiedzialności, czy też o jakimś chwilowym zaburzeniu emocjonalnym, czy umysłowym - powiedział Terlecki.

Łukomska-Pyżalska o mężu

Prezes Warty Poznań, Izabella Łukomska-Pyżalska, odniosła się do zachowania swojego męża Jakuba, podczas meczu jej klubu z Garbarnią Kraków:

Mój mąż jest tylko kibicem Warty, nie pełni w niej żadnej funkcji, ale nie pozwoli sobie jednak nigdy, aby w jego obecności obrażano mnie, nasza rodzinę, Warte Poznań, nasze miasto czy nasz kraj. (…) Na chamstwo odpowiedział chamstwem. Owszem poniosło go, ale uważam, że dla kilku piłkarzyków z Garbarnii Kraków należałoby się przynajmniej kilka minut w bokserskim ringu albo wręcz przeciwnie na kozetce u psychiatry – oceniła Łukomska-Pyżalska.

Siemoniak o Tusku

Były szef MON chwali Beatę Szydło za to, że nie zgłaszała na szczycie w Brukseli pomysłu na nowy traktat europejski. Jednocześnie Tomasz Siemoniak bronił też Donalda Tuska przed atakami PiS:

Donald Tusk bardzo się zaangażował żeby nie doszło do wyjścia Wielkiej Brytanii. Oskarżanie go za Brexit to absurdalny głos, który przywołuje obsesję Jarosława Kaczyńskiego, że za wszystko jest odpowiedzialny obecny szef Rady Europejskiej - mówił w "Jeden na jeden" na antenie TVN24.

Kaczyński o wyborach prezydenckich

W ocenie prezesa PiS wybory prezydenckie z 2015 r. "to te, o których mówiono, że są beznadziejne, że nie ma żadnych szans, że wynik jest z góry przesądzony, że chodzi co najwyżej o to, by była druga tura".

My mieliśmy w tej sprawie inne zdanie i mieliśmy dobry pomysł: trzeba przeciwstawić Bronisławowi Komorowskiemu kogoś, kto będzie jego całkowitym przeciwieństwem. Szukaliśmy, nie ukrywam, że były różne kandydatury, ale w końcu zapadła decyzja: Andrzej Duda. I to był celny cios, celny cios w nadzieje drugiej strony - stwierdził Kaczyński.

Brudziński o Schetynie

Joachim Brudziński odniósł się do sobotniego wystąpienia Schetyny na konwencji we Wrocławiu, na której szef PO mówił m.in., że Polacy muszą zdecydować, jakiej Polski chcą - europejskiej czy PiS-owskiej.

Szef PO Grzegorz Schetyna totalnie odleciał, dotknęła go mania prześladowcza, Platforma to partia coraz bardziej sfrustrowana – ocenił wicemarszałek Sejmu.