Polska chce sankcji wobec Rosji. Może je wdrożyć samodzielnie, decyzje mogą zapaść już dziś

| Aktualizacja:

Polska w geście solidarności z Brytyjczykami opowiada się za sankcjami wobec Moskwy na poziomie unijnym. Ale może je też wdrożyć samodzielnie.

wróć do artykułu
  • ~kotjarka
    (2018-03-23 19:47)
    To nie Polska chce sankcji w stosunku do Rosji.Tych sankcji chcą dziwaki z rządu owładniętego nienawiścią do swoich sąsiadów. Większość Polaków uważa takie postępowanie za bzdurne.
  • ~Kpt.ZW.
    (2018-03-23 15:17)
    Polska nie posiada aż takich podstaw do prowadzenia peletonu przeciw rządowi Rosji-opamiętania proszę- tam w tej Rosji jest także Naród Słowiański!!!!
  • ~DM1
    (2018-03-21 07:08)
    "Rząd rozważa takie kroki jako wyraz solidarności z działaniami Brytyjczyków po zamachu na Siergieja Skripala, mieszkającego w Wielkiej Brytanii ". Wyraz solidarnosci? To WYRACHOWANIE! Lek przed wywaleniem Polakow z Anglii po Brexycie!!!
  • ~Bader
    (2018-03-20 23:46)
    Skoro suweren jest rzekomo podmiotem wszystkich działań, proponuję zapytać suwerena co sądzi o najważniejszych dla niego sprawach. Czy suweren chce zamkniętych sklepów w niedzielę? Czy suweren życzy sobie wroga w Moskwie? Czy suweren życzy sobie wielu innych pomysłów rządu? Referendum w każdej ważnej sprawie!
  • ~jojobe
    (2018-03-20 08:59)
    Najprościej to odciąć Rosję od polskich jabłek, serów i nie wysyłać przez Białoruś. Ja tobym zerwał umowę na gaz i ropę z Rosją i nie odbierał od nich. Ale węgiel to można byłoby im przystopować. Więcej od nich sprowadzamy niż wynosi nasz eksport.
  • ~głupich nie sieją
    (2018-03-20 04:14)
    Sankcje polskiego rządu przeciw Rosji są de facto wymierzone przeciw Polakom.
  • ~edek
    (2018-03-20 03:38)
    Szukacie szczescia i przyjaciol za Wielka Woda,ale mozecie wierzyc lub nie ale ich tam nie znajdziecie.Amerykanie ,to nie jest nacja ktora wziela sie z niczego.To sa potomkowie Anglikow ktorym zamarzylao sie takie same zycie w Ameryce Polnocnej jak ich rodakom nad Tamiza.Pisze o tym dlatego ze Amerykanin widzitylko swoj interes,Polska z chwila kiedy zmieni sie polityka wschodnia USA zostanie sama na lodzie.Wycykana jak w 1939 roku.Bedziecie mieli panie Duda i spolka kupe papierow ktore nawet na toaletowy nie beda sie nadawac.Tyle warte beda wasze uklady.Z sasiadami zyje sie w zgodzie.Nie na kolanach,ale madra polityka(GOSPODARCZA POLITYKA) mozne z Rosja robic zlote interesy.Wielki kraj,.o nieograniczonych mozliwosciach i rynek zbytu bez dna.Tylko trzeba myslec mosci panowie.Nie straszyc Putina sankcjami,nie wyskakiwac przed orkiestre nieproszony.Tylko znalezc sposob na to wszystko.Pieniadz jest czyms co przebija najgrubsze mury,a w Rosji jest Sezam ,przyslowiowy Sezam Alibaby.Niemcy maja rzad i nie warto podniecac sie wilczym usmiechem Frau Kanzlerin.Bo jak likaon ,kiedy tylko nadarzy sie okazja wbije swoje zebce w polski kark .I pamietajcie o tym panowie rzadzacy.
  • ~ko-marek
    (2018-03-20 01:07)
    Bylem bardzo zly jak Izrael w niestosowny sposob zaatakowal Polske o IPN, ale widze ze polscy przywodcy robia dokladnie tak samo lub jeszcze gorzej. Jeszcze nie ma dowodow ale juz sa winni. I polski rzad jako jeden z pierwszych oskarza Rosje, nie majac absolutnie zadnych dowodow, nie posiadajac zadnych argumentow. To oznacza ze chcemy sie spodobac wielkiej czworce GB, FR US i Niemcom, zaczyna sie robienie loda. A myslalem ze z PISem bedzie innaczej. Rusofobia rozwali ten rzad.
  • ~Cytata
    (2018-03-19 21:05)
    Czy to Putin każe nam wypłacać emerytury za holokaust mieszkańcom Izraela? Pomyślcie Widzicie gdzieś Rosjan wykupujących polską ziemię? A może jakieś rosyjskie banki? Czy to w Rosji jesteśmy zadłużeni po uszy?. No dalej piszcie. Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała? Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa, łowienia ryb, produkcji mleka, cukru? Czy Moskwa każe wam kupować nowe żarówki albo nowe odkurzaczy rzekomo energooszczędne albo nakładają limity produkcji mleka tak, że już od października mleko wylewa się do ścieków żeby nie płacić kar kiedy ludzie głodują a może Rosja się czepia do naszych ogórków że są krzywe i nie spełniają wymogów ? A Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich? Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium? Czy Rosja wspiera naszych wrogów, jak banderowcy, czy nakazuje nam napadać na inne narody jak w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Iranie przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe? Czy rząd polski został zmuszony do zakupu bezwartościowych obligacji amerykańskich czy rosyjskich??? Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny euro? Czy Rosja nakazuje nam napadać na inne narody jak w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Iranie przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe? Czy rząd polski został zmuszony do zakupu bezwartościowych obligacji amerykańskich czy rosyjskich??? Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny euro? Czy to Rosja bombarduje uranem zubożonym szpitale, szkoły, zakłady, linie energetyczne, ujęcia wody, naszych przyjaciół w Serbii czy może ktoś inny? itd...itp....
  • ~sam
    (2018-03-19 19:10)
    aby jeszcze bardziej wqwić Putina w pakiecie z ruskimi dyplomatami wyslac Macierewicza i Rydzyka.
  • ~Janosik
    (2018-03-19 17:14)
    Co to za banda durniów chce bojkotować mistrzostwa w Rosji,albo wydalać dyplomatów rosyjskich,lepiej by "wydalili" swoje mózgownice albo poszukali piątej klepki !
  • ~Patriota 54
    (2018-03-19 12:41)
    Czy Polacy muszą wszędzie wtykać te swoje marne 5 groszy????przez sankcje dla Rosji,stracimy my,czyli rolnicy,ogrodnicy itp.Dlaczego nie zajmujemy się sprawami ważnymi dla Polski??? inne kraje milczą w tej kwestii,a my Polacy udajemy bohaterów,w 100% sankcje te odbiją się nam Polakom czkawką.Zero myślenia rządzących.
  • ~yujk
    (2018-03-19 11:52)
    Miejmy nadzieję, że rządowi pijarowcy czytają te komentarze.
  • ~jakotaka
    (2018-03-19 11:51)
    Ciekawe czy jakieś konkretne naprawdę posunięcia Rosji w ew odwecie wreszcie ostudzą umysły naszym dupolizakom na stołkach. Np w stosunkach handlowych zwł rolnych . ?Niech nasi sprzedawcy płodów i przetworów rolnych wreszcie "wytłumaczą" im po co te wojenki
  • ~okp
    (2018-03-19 11:51)
    Noviczok w salisbur nowiczok w samolocie którym leciała córka skripala ta huntę z kremla trzrea jak najszybciej aresztować
  • ~Mot
    (2018-03-19 11:29)
    Szkoda, że politycy zapominają jak W. Bryt. zachowała się wobec Polski w 1939 i później. Tylko, że jak Rosjanie podniosą nam ceny za gaz to ci "politycy" przyznają sobie nagrody i tego nie odczują a zwykły Polak... ?
  • ~rozsądku
    (2018-03-19 11:25)
    Ciemnoto ludzka , czy ty wiesz że każdy wywiad stosuje takie metody , niedawno zmarł niespełna 40 letni człowiek zamieszany w udostępnienie "Wikileaks " myślicie że co zaraził się rakiem ? Pomyślcie na przykładzie głupiego filmu czy James Bond mógłby przejść na stronę ruskich bez konsekwencji ??????
  • ~v4
    (2018-03-19 11:21)
    Polska chce czy wolski rząd pisowski?
  • ~git
    (2018-03-19 11:01)
    Wystarczy, że Polska wydali rosyjskich agentów Antka i Krychę i będzei git
  • ~Mini Strand
    (2018-03-19 10:59)
    Twierdzenie ze "Polska chce sankcji wobec Rosji" to jak pieśń o "polskich obozach śmierci" Nie POLSKA CHCE tylko kilku polityków plus media.

Może zainteresować Cię też: