Trudno utrzymać uwagę przy tak długim monologu bez przerw, bez klipów, z niekorzystnym oświetleniem - dodała Turczynowicz-Kieryłło.

Reklama

W piątek po godz. 10 rozpoczęła się konwencja programowa starającego się o reelekcję prezydenta Andrzej Dudy, podczas której przedstawił swój program wyborczy na kolejną kadencję. Prezydent przemawiał ponad 2 godziny.

Konwencja odbywała się w Hali Transcolor w Szeligach pod Warszawą, bez udziału publiczności, a głównym bohaterem wydarzenia był Andrzej Duda; nie przewidziano przemówień innych polityków.

9 lutego 2020 prezydent Andrzej Duda mianował Turczynowicz-Kieryłło szefową kampanii przed wyborami prezydenckimi 2020. Jej wybór na przewodniczącą kampanii spotkał się ze sporym zainteresowaniem mediów.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło stała się bohaterka kilku publikacji w których wytknięto, że w przeszłości mecenas krytykowała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Gazeta Wyborcza" opisała też zdarzenia z jej udziałem. Mecenas miała pogryźć mężczyznę, który usiłował ją zatrzymać, gdy miała roznosić ulotki podczas ciszy wyborczej tuż przed wyborami w 2018 roku. W rozmowie z "Wyborczą" szefowa kampanii Andrzeja Dudy, przyznała, że wtedy ugryzła tego mężczyznę, ale zrobiła to, żeby ratować siebie i dziecko.

14 marca 2020 roku zrezygnowała z pełnienia funkcji szefowej kampanii Andrzeja Dudy.