Z uwagi na sytuację epidemiczną posiedzenie odbywa się w formie zdalnej.

Będzie dyskusja oczywiście na temat aktualnej sytuacji zdrowotnej i pandemicznej, bo zmagamy się z trzecią falą koronawirusa - powiedział prezydencki doradca Paweł Sałek w Polskim Radiu 24.

Pan prezydent będzie chciał bezpośrednio usłyszeć, jak wygląda sytuacja, omówić tę sprawę w bardzo szerokim gronie, bo będą ministrowie, (...) i ewentualnie też zaproponować jakieś sugestie czy propozycje - podkreślił Sałek.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Podsumowanie Rady Gabinetowej dziś będzie po posiedzeniu i komunikat ze strony Kancelarii Prezydenta czy też wypowiedź pana prezydenta będzie, i wtedy będziemy mogli się więcej dowiedzieć, jakie ustalenia zapadły - zaznaczył.

Dlaczego nie posiedzenie RBN?

Na uwagę, że opozycja domagała zwołania przez prezydenta posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a nie Rady Gabinetowej, Sałek odparł: Opozycja, gdyby nie było Rady Gabinetowej, odbyłaby się Rada Bezpieczeństwa Narodowego, to pewnie żądałaby tego, by odbyło się spotkanie właśnie Rady Gabinetowej.

To jest tylko na bieżący użytek polityczny ta argumentacja ze strony opozycji. Opozycja w pierwszej kolejności powinna zastanowić się i wspólnie z rządem pracować, by dbać o zdrowie Polaków i tej trudnej sytuacji przeciwdziałać - stwierdził też Sałek.