Generał Breedlove powiedział na konferencji Brussels Forum w Brukseli, że był za wysłaniem Ukrainie uzbrojenia, ponieważ przeciwko temu kraju użyto militarnych, dyplomatycznych i ekonomicznych środków. Dlatego Zachód musi rozważyć wszystkie dostępne mu środki by temu przeciwdziałać.

Reklama

- Czy może to być destabilizujące? Odpowiedź brzmi - tak. Brak działań też może działać destabilizująco - powiedział gen. Breedlove.

Wcześniej swój wykład na Brussels Forum wygłosił Bronisław Komorowski. Polski prezydent powiedział, że potrzebna jest nowa, transatlantycka strategia, by odpowiedzieć na wyzwania stawiane przez Rosję. Ponadto prezydent apelował, że tak jak po II wojnie światowej plan Marshalla pozwolił podnieść się Europie z ruin, dziś podobny plan wsparcia powinien zostać zaoferowany Ukrainie, by pomóc jej w realizacji reform.

Brussels Forum to prestiżowe spotkanie z udziałem polityków i ekspertów z całego świata, na którym omawiane są najważniejsze problemy wspólnoty transatlantyckiej. W dzisiejszych panelach biorą udział m.in. prof. Zbigniew Brzeziński oraz prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves.

CZYTAJ TEŻ: Prezydent chce nowej strategii wobec Rosji. "Zachód zbyt długo się łudził" >>>