- Całkiem niezły motelik. Na mocną czwórkę. Mieszkałem w pokoju za 2600 rubli za dobę, duży, obszerny, chociaż z małym i wysoko umieszczonym oknem. Łóżko duże, chociaż trochę »przeleżane« pośrodku. Personel uprzejmy, w pokoju czysto, dziwnych zapachów brak – tak o hotelu Jewro na przedmieściach Woroneża pisał użytkownik strony Komandirovka.ru, na której można podzielić się oceną pokojów do wynajęcia dla turystów i pracowników w delegacji.
Reklama
W czerwcu 2014 r. Jewro było pierwszym rosyjskim więzieniem Nadii Sawczenko, którą pod koniec marca sąd w Doniecku w obwodzie rostowskim (nie mylić z ukraińskim Donieckiem) skazał na 22 lata więzienia za rzekome zabójstwo dwójki rosyjskich dziennikarzy i nielegalne przekroczenie granicy. Jak podaje telewizja Dożd, ochotniczka batalionu Ajdar i była szturmanka śmigłowca Mi-24 w ukraińskich siłach powietrznych może zostać wkrótce wymieniona za Wiktora Buta i Konstantina Jaroszenkę. Za handlarza bronią i przemytnika.
But, którego w filmie „Pan życia i śmierci” zagrał Nicolas Cage, od 2012 r. odsiaduje w USA wyrok 25 lat więzienia za uzbrajanie niemal każdej ze stron w konfliktach w Afryce. Jaroszenko dostał o pięć lat mniej za przemyt dużych ilości kokainy. Kreml oficjalnie się o nich nie upomina. Nieoficjalnie od lat prowadzi rozmowy z USA o ich uwolnieniu. Wiedzą zbyt wiele, więc lepiej, by wrócili do Rosji. Amerykanie wyśmiali doniesienia telewizji Dożd, Ukraina się do nich nie odniosła. Oficjalnie za Sawczenko oferuje maksymalnie dwóch żołnierzy rosyjskich sił specjalnych Jewgienija Jerofiejewa i Aleksandra Aleksandrowa, którym zarzuca działalność terrorystyczną. Niezależnie od tego, jaka jest stawka, targ wchodzi w decydującą fazę.

CAŁY TEKST CZYTAJ W ELEKTRONICZNYM WYDANIU MAGAZYNU DGP >>>

Reklama